Express Pyrzycki
PowiatRegion

Znamy wynik głosowania ws odwołania starosty

Radni Rady Powiatu na poniedziałkowej sesji podjęli decyzję o odwołaniu ze stanowiska starosty – Kazimierza Lipińskiego. Wniosek o odwołanie starosty zgłoszony został przez część radnych rządzącej koalicji PSL-SS oraz przedstawicieli opozycyjnych ugrupowań – Prawa i Sprawiedliwości, a także Platformy Obywatelskiej. Oczekujemy na decyzję o powołaniu nowego starosty.

Starosta wziął udział w dyskusji, ale w swojej wypowiedzi stwierdził, że na razie nie będzie odnosił się do postępowania opozycji. – Uważam, że w tygodniu, kiedy już jesteśmy myślami w rodzinnych domach (…) nie będę się odnosił do poszczególnych wypowiedzi grupowych i indywidualnych. – stwierdził Kazimierza Lipiński. – Nie mogę być obojętny na pomówienia, czy też nawet oszczerstwa. – dodał starosta.

Komisja Rewizyjna rady nie wypracowała stanowiska, ponieważ na trzech radnych należących do komisji jeden był za wnioskiem, jeden przeciw, a jeden się wstrzymał.

W głosowaniu nad odwołaniem Kazimierza Lipińskiego z funkcji starosty udział wzięli wszyscy radni. Wniosek poparło 9 radnych, przeciw głosowało 6 radnych. Odwołano cały Zarząd Powiatu.

Według naszych informacji największe szanse na objęcie stanowiska starosty mają dotychczasowy wicestarosta – Bartłomiej Królikowski oraz Stanisław Stępień – były starosta.

Related posts

Miłosz Łuszczyk: Jestem za utrzymaniem obecnej ilości szkół

Admin

Pierwszy Dzień Osadnika (galeria)

Admin

37 tysięcy Polaków. Niemcy, Ukraińcy, Romowie – której mniejszości jest najwięcej w pyrzyckiem?

Admin
Wczytywanie....