Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Zmiana organizacji ruchu i uroczystości z okazji dnia Wszystkich Świętych

Dwa pierwsze dni listopada zgodnie z chrześcijańską tradycją upamiętniają zmarłych. Pierwszego listopada wspominamy znanych oraz nieznanych świętych kościoła, natomiast drugi dzień upamiętnia wszystkich zmarłych.

Tradycyjne uroczystości w Pyrzycach, tak jak w poprzednich latach odbędą się 1-go listopada na cmentarzu komunalnym. W południe spod głównej bramy cmentarza wyruszy procesja modlitewna w intencji zmarłych, a o 12.30 na placu przy kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta. W czasie weekendu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie sprzedawała znicze przy obu bramach starego cmentarza.

Tak jak każdego roku zmieni się również organizacja ruchu w okolicach cmentarza. Od 31-go października do 3-go listopada ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową z nakazanym kierunkiem jazdy od ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kościuszki, natomiast ul.Cmentarna zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów od strony ulicy Kościuszki. O wszelkich zmianach informowały będą odpowiednie znaki drogowe. Dodatkowo w dniu 1-go Listopada ruchem kierować będą policjanci. Pyrzycka policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych, którzy cmentarze mają blisko domów, aby we Wszystkich Świętych nie korzystali z pojazdów i na nekropolię udawali się pieszo. Stosowanie się do zaleceń i informacji zmniejszy znacznie ruch w rejonie samych cmentarzy, a tym samym ułatwi mieszkańcom dojście do grobów. Wszelkie zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

Zmiana organizacji ruchu w Pyrzycach

Related posts

Remont Staromiejskiej zacznie się jeszcze w tym roku

Admin

Każdy wyszedł radosny (Galeria)

Admin

Rada Młodzieżowa ma mieć realny wpływ na otoczenie

Admin
Wczytywanie....