Express Pyrzycki
RegionSport

Zła passa Sokoła

Rozpoczęła się runda jesienna rozgrywek regionalnej okręgówki. Jak na razie Sokół Pyrzyce zajmuje w tabeli piąte miejsce.

24 sierpnia Sokół rozegrał mecz 3 kolejki, wyjazdowe spotkanie z Zielonymi Zielin zakończyło się remisem 1-1. Od początku spotkania mecz obfitował w emocje. Większość sytuacji stwarzali sobie gospodarze, którzy co chwilę ostrzeliwali bramkę Krystiana Piwińskiego. W 23 minucie Sokoły przeprowadzały kontrę, strzał Tomasza Zwolińskiego odbił bramkarz Zielina, lecz przy dobitce Przemysława Kochana nie miał już nic do powiedzenia. Sokół wyszedł na prowadzenie, ale obraz gry się nie zmieniał. Więcej przy piłce utrzymywała się drużyna z Zielina, gdy jednak nasi zawodnicy ją przejmowali, potrafili pokazać swoje umiejętności techniczne i zgranie zespołu. Mimo wszystko Sokół udanie się bronił, i gdy wydawało się, że Pyrzyczanie dowiozą 3 punkty do końca, w 87 minucie, strzałem głową gospodarze doprowadzili do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i tak spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Sokół: Krystian Piwiński – Maciej Kozanka- Lipka, Łukasz Świątek, Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński (55 min Marcin Langowski) , Mateusz Zieliński- Arkadiusz Piasecki, Przemysław Kochan- Daniel Wilczyński (68min Daniel Smoliński) – Tomasz Zwoliński (75 min Kamil Malinowski)

Ławka rezerwowych: Michał Gojlewicz, Wiktor Stankiewicz, Marcin Langowski, Daniel Smoliński, Kamil Malinowski

Trzy dni później w Pyrzycach nasza drużyna grała z Klonem Krzęcin. Mecz rozpoczął się fatalnie dla naszej drużyny. Już w 3 minucie goście strzelili bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Sokół powoli zabierał się do odrabiania strat i rozkręcał się z każdą minutą. Goście od czasu do czasu kontrowali przebieg gry, ale to Sokół zyskiwał przewagę, szczególnie w drugiej połowie. Mimo zaciętych ataków nie udało się strzelić bramki i mecz zakończył się porażką Sokoła.

Sokół: Wiktor Stankiewicz- Maciej Kozanka- Lipka (46. Dawid Świercz), Łukasz Świątek (46. Tomasz Zwoliński), Tomasz Maćkowiak, Sebastian Mikuła- Mateusz Zieliński, Tomasz Kucharski- Rafał Mogielski, Piotr Kaczyński (46. Marcin Langowski), Arkadiusz Piasecki- Przemysław Kochan (85. Kamil Malinowski)

Ławka rezerwowych: Michał Gojlewicz, Krystian Piwiński, Marcin Langowski, Daniel Smoliński, Dawid Świercz, Kamil Malinowski, Tomasz Zwoliński

30 sierpnia to data, której pyrzyccy piłkarze na pewno nie zapamiętają dobrze. Wyjazd do Pęzina na mecz z Orłem i porażka 5-0. Rozgrywka była całkowitą przewagą gospodarzy. Oprócz 2 strzałów Arkadiusza Piaseckiego na początku spotkania i sytuacji Marcina Langowskiego i Rafała Mogielskiego pod koniec, Sokół nie istniał. Szczególnie grę w środku pola zdominowali zawodnicy z Pęzina. W bramce Pyrzyczan debiutował Michał Gojlewicz, który mimo utraty 5 goli, nie zawinił przy żadnej z bramek.

Sokół: Michał Gojlewicz- Tomasz Kucharski, Łukasz Świątek, Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński(60. Rafał Mogielski), Mateusz Zieliński- Arkadiusz Piasecki, Przemysław Kochan (70. Kamil Malinowski), Daniel Wilczyński (80. Daniel Smoliński)- Marcin Langowski, Paweł Młyńczyk

Ławka rezerwowych: Wiktor Stankiewicz, Kamil Malinowski, Sebastian Lange, Daniel Smoliński, Rafał Mogielski

Kolejne spotkanie 6 września na wyjeździe z Myślą Dargomyśl. I 13 września również na wyjeździe z Mieszkiem Mieszkowice.

Po 5 kolejkach Pyrzyczanie są na 5 miejscu gromadząc 7 punktów. Prowadzą Zieloni Zielin z 13 punktami, 2 miejsce zajmują Błękitni Stargard 2 gromadząc 12 punktów . Część drużyn rozegrał mniej spotkań, ponieważ w każdej kolejce pauzuje jeden klub.