Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Zarzuty dla urzędniczki

Nieprawidłowości przy ubiegłorocznych wyborach samorządowych w Pyrzycach bada szczecińska prokuratura. W grudniu zarekwirowane zostały butelki z alkoholem niewiadomego pochodzenia, natomiast na początku lipca prokurator przedstawił zarzuty urzędnicze pyrzyckiego magistratu w sprawie fałszowania pełnomocnictw wyborczych. – Urzędniczka nie dopełniła obowiązków i poświadczyła nieprawdę. – mówi Anna Gawłowska-Rynkiewicz, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie. Iwona S., pracownica Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich podrobiła podpisy trzech osób, poświadczając nieprawdę, nie wyraziły one bowiem osobiście zgody na głosowanie przez pełnomocnika. Urzędniczce grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a śledztwo w sprawie zostało przedłużone do 24 września.

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska nie informuje na razie jaki los czeka urzędniczkę. – Obecnie przebywa ona na urlopie i nie miałam możliwości rozmowy z nią. – mówi M. Podzińska i dodaje, że sytuacja jest niekomfortowa i przykra.

Prokuratura cały czas bada nieprawidłowości przeprowadzania wyborów samorządowych w Pyrzycach. W grudniu Służba Celna zarekwirowała w pyrzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji 40 litrów nielegalnego spirytusu za który prawdopodobnie jeden z kandydatów na burmistrza miał kupować głosy wyborcze. Obecnie prokurator bada również inne wątki sprawy – Nie mogę powiedzieć ile ich jest, dopóki nie zezwoli na to prokurator. – mówi rzecznik prokuratury.

Related posts

Barclays shares close down 7% after profits disappoint

Admin

W Mielęcinie rada sołecka organizuje „Mikołaja”

Admin

Minął rok w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....