Express Pyrzycki
Pyrzyce

Zamiast na samochód straży miejskiej, środki na dom kultury, OSiR i utrzymanie zieleni. Opozycja zmieniła projekt burmistrz.

Zamiast 80 tysięcy złotych na nowy samochód dla straży miejskiej, pieniądze przekazane zostaną na rozpoczęcie prac dostosowujących Pyrzycki Dom Kultury do istniejących wymagań, opiekę nad boiskiem na stadionie OSiR oraz prace w zakresie przycinki drzew na cmentarzu w Pyrzycach. Radni dokonali własnych zmian w przedstawionym przez burmistrz projekcie zmian w budżecie.

W przedstawionym przez burmistrz Marzenę Podzińską projekcie znalazło się między innymi 900 tysięcy złotych na II etap przebudowy ul. Słowackiego, 240 tysięcy złotych na zabezpieczenie wkładu własnego do przebudowy ul. Mickiewicza (na co złożono wniosek o dofinansowanie) i 640 tysięcy złotych na prace zabezpieczające Basztę Sowią. Jednak to 80 tysięcy złotych, które miało zostać przeznaczone na zakup samochodu elektrycznego dla straży miejskiej wzbudziło wśród radnych najwięcej kontrowersji.

W trakcie dyskusji radny Mariusz Szymkowicz zgłosił wniosek o zmianę przeznaczenia środków, które pierwotnie miały być przeznaczone na nowe auto. Zgodnie z propozycją 30 tysięcy złotych miał otrzymać Pyrzycki Dom Kultury na wydatki statutowe w zakresie prac dostosowujących budynek do obecnych wymagań, drugie 30 tysięcy złotych Ośrodek Sportu i Rekreacji na utrzymanie płyty głównej boiska na pyrzyckim stadionie i 20 tysięcy złotych miało zostać przeznaczone na utrzymanie zieleni miejskiej. W głosowaniu wniosek uzyskał poparcie 8 radnych (Damian Błażejewski, Przemysław Golczyk, Mariusz Majak, Mariusz Ogrodnik, Remigiusz Pajor-Kubicki, Tomasz Posyniak, Mirosław Stasiak, Mariusz Szymkowicz). Przeciw głosowało 5 radnych (Iwona Ksel, Małgorzata Piotrowska, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska, Jerzy Wroński). Od głosu wstrzymał się Artur Kurowski. Sama uchwała po zmianach otrzymała poparcie wszystkich obecnych radnych, z wyjątkiem Artura Kurowskiego, który wstrzymał się od głosu.

(ps)

Related posts

Rolnicze święto w Brzezinie

Admin

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

Admin

70 lat po zakończeniu walk o Pyrzyce (galeria)

Admin
Wczytywanie....