Express Pyrzycki
Powiat

Zaczynamy zbiórkę zdjęć z powiatu po 1945 roku. Rusza „Niezapomniana Ziemia Pyrzycka”

Kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej warto pochylić się nad przeszłością i wspólnie przygotować dla potomnych materiały o codziennym życiu powiatu pyrzyckiego po roku 1945. W tym celu rozpoczynamy akcję „Niezapomniana Ziemia Pyrzycka”.

Wielu z nas ma w swoich albumach zdjęcia czy inne materiały pokazujące miejsca lub codzienne życie mieszkańców naszego powiatu od roku 1945 do końca lat 90. XX wieku. Jednym z celów powstającej właśnie „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” jest wydanie albumu pokazującego jak na przestrzeni lat wyglądały nasze miejscowości, jak wyglądały różne wydarzenia i uroczystości. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Państwa z zaproszeniem i prośbą o dołączenie do grupy „Niezapomniana Ziemia Pyrzycka” na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/392473118120442/ i podzielenie się z nami, często zapewne perełkami, które macie w swoich albumach.

Nie ukrywam, że chciałbym, aby w przyszłości mogła powstać w Pyrzycach wystawa pokazująca życie codzienne powojennej Ziemi Pyrzyckiej obejmująca nie tylko zdjęcia, ale również różnego rodzaju pamiątki, które udało się zgromadzić.

I tyle na dzisiaj. Pozostaje po prostu zaprosić Państwa do dzielenia się pyrzyckimi wspomnieniami!

Remigiusz Pajor-Kubicki

https://www.facebook.com/RemigiuszPajor/videos/790029024745007/

Related posts

Pyrzyccy strażacy z nowym kapelanem

Admin

Miłosz Łuszczyk odchodzi z PSLu

Admin

Przewoźnik zawiesił działalność

Admin
Wczytywanie....