Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Warsztaty Aflatoun w Pyrzycach

Z inicjatywy przewodniczącego Młodzieżowej Rady w Pyrzycach dnia 19 lutego 2015 odbyły się pierwsze warsztaty z grupą młodzieży z pyrzyckich szkół w ramach programu Aflateen. W ramach pięciogodzinnego warsztatu grupa 11 osób dowiedziała się więcej o sobie nawzajem, zastanawiała się nad swoimi marzeniami oraz oszczędzaniem. Kolejne spotkanie z grupą w marcu.

Warsztaty obejmowały trzy zagadnienia:
– Zrozumienie i odkrywanie siebie
– Oszczędzanie i wydawania
– Planowanie i budżetowanie

Prowadziła je Katarzyna Henschke-Ozga z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Aflateen to innowacyjny program, który stworzony został przez ogólnoświatową sieć Aflatoun oraz Fundację Master Card dla młodzieży w wieku 12-18 lat. To jedyny program skierowany do nastolatków, ściśle łączący działania społeczne i finansowe. Oparty jest na trwałych strukturach, a nie doraźnych akcjach.

Edukacja społeczna poprzez aktywne formy pokazuje młodzieży jak zostać odpowiedzialnymi obywatelami, podczas gdy edukacja finansowa daje ważne umiejętności oszczędzania, planowania i angażowania się w różne przedsięwzięcia finansowe.

W latach 2011-2016 program Aflateen jest pilotażowo wdrażany w 50 wybranych krajach na świecie. Od 2014 roku ten wyjątkowy program dostępny jest również w Polsce. Pracownicy Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego realizują część pilotażowego programu wdrożenia materiału dydaktycznego obejmującego dostosowanie materiałów edukacyjnych oraz przygotowanie pierwszych 128 edukatorów, którzy powołają sieć 64 klubów Aflatoun, gdzie prowadzone będą innowacyjne zajęcia dla 1280 młodych osób w wieku 12-18 lat.

Related posts

Burmistrz z własnym klubem

Admin

Strzelnica oficjalnie oddana do użytku

Admin

Potrącony rowerzysta – policja przypomina o bezpieczeństwie

Admin
Wczytywanie....