Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

W samo południe – czy Pyrzyce będą miały hejnał?

Rada Miejska uchwaliła nowy statut gminy Pyrzyce. Projekt został przygotowany przez Komisję Statutową w skład której weszli przedstawiciele wszystkich klubów radnych działających w radzie. Oprócz podstawowych przepisów regulujących funkcjonowanie gminy, statut dopuszcza również m.in. możliwość posiadania przez Pyrzyce swojego hejnału.

Powody wprowadzenia do statutu takiego punktu wyjaśnia przewodniczący Komisji Statutowej Remigiusz Pajor-Kubicki – Jest to jedynie możliwość, którą będzie można rozważyć w przyszłości. Co do hejnału to uważam, że w niedługim czasie będzie warto się pochylić nad jego tematem. Pyrzyce to miasto o niesamowitej historii, o czym w codziennym życiu zwyczajnie często po prostu zapominamy, a wygrywany w południe hejnał z pewnością by nam o tym przypominał. Jeśli chodzi o melodię to kiedyś był pomysł, aby była nią „Polka pyrzycka”, ale równie dobrze można będzie wyłonić ją w konkursie. To już jest kwestia woli ze strony Pani Burmistrz i Państwa Radnych. – mówi.

Zatem kwestia czy Pyrzyce będą miały własny hejnał, a jeśli tak to jak będzie brzmiał, jest otwarta. Aby można było przystąpić do jakichkolwiek konkretnych działań, nowy statut musi się najpierw uprawomocnić.

(ps)

Related posts

As tech companies get richer, is it 'game over’ for startups?

Admin

Mamy nowy produkt tradycyjny! Tym razem z Przelewic

Admin

Ciągnikiem uderzył w „malucha”

Admin
Wczytywanie....