Express Pyrzycki
PyrzyceRegionSport

Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej w Pyrzycach

W dniu 5 grudnia 2014 roku uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, zorganizowali w hali OSiR turniej piłki siatkowej dla najmłodszych.

Turniej ten był realizowany w ramach projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, którzy będą tworzyli Akademię Siatkówki w Naszym mieście.

Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych, poczynając od klas III, gdzie chłopcy bawili się grając w popularna rzucankę siatkarską. Nieco starsi rywalizowali w kategorii „dwójek”, a klasy V i VI sprawdzali swoje umiejętności grając 3×3. Nie zabrakło także drużyny dziewcząt ze szkoły podstawowej, które dzielnie sobie radziły w rywalizacji z chłopcami.

Dla większości z tych młodych adeptów siatkówki, były to pierwsze zawody w tej trudnej ale widowiskowej dyscyplinie, także nie wynik a dobra zabawa były najważniejsze. W czasie trwania zawodów było pełno uśmiechów i radości z każdej akcji, a o popularności tej dyscypliny w kraju Mistrzów Świata świadczy fakt, że w zmaganiach wzięło udział ponad 60 najmłodszych siatkarzy.

Dodatkowa atrakcją turnieju były zmagania zawodniczek z Gimnazjum. Niestety uczennice z GMS w Pyrzycach nie okazały się zbyt gościnne i nie chciały sprawić koleżankom z innych szkół prezentu Mikołajkowego, wygrywając cały turniej zostawiając w pokonanym polu drużyny z gimnazjum w Przelewicach i Bielicach.

Na koniec turnieju były oczywiście nagrody dla najlepszych jak i słodki poczęstunek, a także nie odbyło się bez pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele w-f Danuta Kuźnicka, Rafał Krzentowski, Dariusz Jagiełło, Andrzej Kępka i Robert Toboła oczywiście pod czujnym okiem Dyrektora GMS w Pyrzycach Pana Wojciecha Pardały.

Bardzo wielkie brawa i podziękowanie należą się uczniom Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, którzy sprawnie przygotowali boiska, świetnie sędziowali i pomagali młodszym kolegom w ich pierwszych krokach siatkarskich.

Related posts

Pół wieku „Technikum” (GALERIA)

Admin

Utrudnienia na S3

Admin

Zaćmienie słońca w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....