Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Święto Niepodległości w Pyrzycach (FOTO)

Ostatnie w tej kadencji samorządu obchody Święta Niepodległości przybrały formę podobną jak w ubiegłych latach. Nie zabrakło więc Mszy odprawianej w intencji Ojczyzny i składania wieńców pod różnymi pomnikami. Popołudniu w Pyrzyckim Domu Kultury z programem artystycznym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Pyrzyce”.

Obchody Święta Niepodległości, tak samo jak w przypadku innych świąt narodowych otworzyła uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez ks. Zbigniewa Rakieja TChr oraz ks. Grzegorza Harasimiaka w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe i przede wszystkim mieszkańcy Ziemi Pyrzyckiej, którzy w tym ważnym dla Polski dniu upamiętniającym odzyskanie niezawisłości chcieli pomodlić się w intencji swojej Ojczyzny. Wśród nich było wiele starszych osób pamiętających zawieruchę wojenną oraz zamierzchłe czasy socjalizmu. Byli też ci, którzy po przemianach zaczęli budować pierwszy wolny samorząd w Pyrzycach.

 

Po Liturgii przedstawiciele władz i organizacji powiatu pyrzyckiego złożyli wieńce pod Pomnikiem Katyńskim stojącym obok kościoła. Władze miasta i gminy przeniosły się natomiast pod pomnik znajdujący się przy Placu Wolności. W czasie uroczystości wystąpiła orkiestra jednego z zespołów szkół ze Szczecina, która na koniec tej części obchodów zaprezentowała układ taneczny do amerykańskich pieśni patriotycznych.

 

Trzecia część obchodów miała miejsce w Pyrzyckim Domu Kultury. Z okolicznościowym programem artystycznym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Pyrzyce”, którego członkowie oprócz tradycyjnych tańców polskich śpiewali także pieśni narodowe i recytowali utwory polskich poetów.

Related posts

Pyrzyce zagrały w 23. finale WOŚP

Admin

Pierwsza sesja nowej rady

Admin

Powrót do szkoły (FOTO)

Admin
Wczytywanie....