Express Pyrzycki
OpiniePowiatPyrzyce

Subiektyw Pyrzycki (4)

Spóźniliśmy się trochę, ale w piątek byliśmy zajęci robieniem żartów, a weekend był tak piękny, że grzechem byłoby nie skorzystać z tak pięknej pogody 🙂

  • Jasno trzeba przyznać, że święta były dla nas okazją do odpoczynku. Mamy nadzieję, że dla Szanownych także. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Zarządu Powiatu, który w ostatnim czasie nie zorganizował kolejnej interesującej, ale jakże podnoszącej samoocenę zarządu konferencji prasowej. Panowie, szacun!

 

  • Niestety – brak spotkań ze strony władzy postanowił nadrobić pan Zahorenko Daniel. Zerwał wszystkich na powielkanocny wtorek, bo chciał pogadać o szpitalu. Myśleliśmy, że pan Daniel jest zapracowany na jakimś superważnym stanowisku w Stolycy, które objął jakiś czas po wyborach i nie ma kiedy zajmować się prowincjonalnym szpitalem. A tu taka niespodzianka! I jeszcze goście specjalni – Komitet Obrony Demokracji w Powiecie (KODwP – nie mylić z KOD Kijowskiego) w postaciach czołowych opozycjonistów – panów Lipińskiego Kazimierza, Darczuka Walentego i Pniewskiego Artura. Rozumiemy, że ich obecność dodaje panu Danielowi +10 punktów do szpanu od osoby?

 

  • Tyle rabanu o nic. Miało być 20 milionów z Kontraktu Samorządowego, a będzie 8. Niby to też jakieś pieniądze, ale dla nas to i tak za mało! Myślimy, że jakby miały być przeznaczone np. na jakąś dużą hodowlę koniczyny, to by je powiat dostał i to z nawiązką. Bo co w końcu jest? Tylko 8 milionów? Pffff!

 

  • Było w piątek Prima Aprilis – taki piękny dzień, w którym można żartować. Nasz Red.Nacz. wymyślił sobie informację o diecezji w Pyrzycach. Nas to nie dziwi. Zdziwiłoby, gdyby wymyślił coś nie związanego z religią. Szanowna Konkurencja też nie próżnowała. Jedna informacja była tak piękna, że aż szkoda, że zgodnie z doniesieniami naszych Wiewiórek nie była prawdziwa… Wiemy, że noszenie brody ostatnio jest w modzie, ale by dawała ona tyle mądrości, żeby aż tak świetne informacje puszczać? Popieramy!

 

  • Spieszymy poinformować Szanownych, że nasze Wiewiórki donoszą, iż pan Sołtys intensywnie remontuje Urząd Sołecki (okna nawet powymieniał!), natomiast umiejscowiony tam żłobek będzie świetną kuźnią kadr. Już widzimy armię przyszłych sołtysów Pyrzyc! Spytacie Szanowni, co za te donosy Wiewiórki dostają? To proste. Skoro to są wiewiórki, to otrzymują orzechy. Oczywiście opodatkowane. Redakcja za to na tym nie ucierpi. (Red.Nacz. nie lubi orzechów, chyba że w czekoladzie)
  • Spójrzcie Szanowni wysoko, wysoko, wysoko w górę, albo jeszcze wyżej, bo tam lata pyrzycki Sokół. I już trzy ostanie mecze nie ląduje. I to w starciach z liderem i vice liderem. Niektórzy specjaliści uważają, że sobotnie Gran Derbi to nie mecz między Barceloną, a Tesco Lidlem Realem Madryt, a spotkanie Odrzanka Radziszewo- Sokół Pyrzyce. Wynik taki sam, dobrze że dla naszych. Hala Madrid! (Zawsze to hala w Madrycie, nie w Pyrzycach)
  • W sobotni wieczór światła w Pyrzycach – brak. Centrum spowiły ciemności, jak na początku kadencji takiego pana, który najpierw miał wąsy, a później ich się pozbył. Jak by to powiedział Jerzy Sthur – „ciemność widzę, ciemność.” Na szczęście to nie była Seksmisja. Zaraz, zaraz… Który to mamy rok?
  • Wiewiórki donoszą, że w Pyrzycach powstać ma centrum handlowe. Z jednej strony to dobrze, bo goście przyjeżdżający w odwiedziny do pana Starosty będą mogli od razu po wyjściu z żółtego gabinetu podejść na zakupy. Jest to też dobre dla licealistów – na przerwach zamiast do Lidla będą ganiać do super markowego sklepu i przesiedzą tam też nudne lekcje. Z drugiej strony, wydaje się to gorsze dla nauczycieli i uczniów technikum. Dla nauczycieli, bo nie będzie już tak łatwo zatrzymać ucznia na lekcji, a dla podopiecznych technikum, bo to już drugi sklep przy ogólniaku, a na Młodych Techników jeszcze żaden nie powstał. Ale za to mają KRUS z tyłu szkoły!
Subiektywni Pyrzyczanie

Related posts

Kto chce kierować kulturą?

Admin

Ilu nas w gminie, ile było zgonów, a ile urodzeń?

Admin

Rząd podzielił środki. Wiemy ile dostaniemy z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.