Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Strefa do likwidacji

Najbliższa sesja Rady Miejskiej już w czwartek, 26-go lutego. Jednym z jej tematów będzie likwidacja strefy płatnego parkowania w Pyrzycach.

Strefa płatnego parkowania w Pyrzycach miała być pomysłem na dodatkowe dochody budżetu Pyrzyc. Początkowo planowano ją zorganizować w kilku miejscach – m.in. przy Ratuszu, za Pyrzyckim Domem Kultury oraz przy ul. Poznańskiej. Ostatecznie 29-go grudnia 2011 radni podjęli uchwałę o ustanowieniu strefy tylko na parkingu przy pl. Ratuszowym.

Parkowanie w pyrzyckiej strefie płatne jest tylko od poniedziałku do piątku i tylko w określonych godzinach. Nie dziwi więc fakt, że nie jest ona tak opłacalna jak początkowo zakładano. Co więcej – przynosi nawet deficyt. Dlatego na sesji 26-go lutego pyrzyccy radni będą głosować nad projektem uchwały likwidującym strefę w Pyrzycach. – Samochody z płatnej strefy przeniosły się na parkingi ogólnodostępne, niepłatne np. przy ul. Kilińskiego w Pyrzycach. – czytamy w uzasadnieniu.

Utrzymanie strefy kształtuje się w kwocie około 20 tysięcy złotych rocznie. Jest ona znacznie wyższa niż wpływy gminy z opłat za parkowanie, które wynoszą w skali roku około 12 tysięcy złotych. Obecnie gmina planuje wydzielenie na parkingu kilku miejsc postojowych dla osób, chcących załatwić sprawy w urzędzie.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to strefa zostanie zlikwidowana z dniem 1 maja 2015.

Related posts

70 lat po zakończeniu walk o Pyrzyce (galeria)

Admin

Szkoła zawodowych perspektyw

Admin

NA POMOC BEZDOMNYM

Techniczny
Wczytywanie....