Express Pyrzycki
PolicjaRegion

Sprawcy uszkodzenia samochodu złapani

            Policjanci z Pyrzyc ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 22 i 24 lat, którzy w sylwestrową noc dla zabawy zniszczyli samochód zaparkowany przy bloku na jednym z osiedli w Pyrzycach. Obaj usłyszeli już zarzuty.

            O uszkodzonym osobowym audi na parkingu przy Placu Wolności w Pyrzycach informowaliśmy podsumowując okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W sylwestrową noc nieznani wówczas sprawcy zdewastowali zaparkowany przed blokiem pojazd obrzucając go ciężkim gruzem i innymi przedmiotami oraz skacząc po karoserii, tym samym powodując liczne i poważne jego uszkodzenia. Już po uzyskaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania ewentualnych sprawców. Po miesiącu poszukiwań policjanci wytypowali dwóch młodych mężczyzn, którzy Nowy Rok witali na „domówce” organizowanej w jednym z pobliskich budynków.

Policjanci obu podejrzewanych o uszkodzenie samochodu mężczyzn zatrzymali w środę 5 lutego. Już wstępne czynności z ich udziałem potwierdziły przypuszczenia mundurowych. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia a w trakcie przesłuchań przyznali się do winy. Jak wyjaśnili zdemolowali samochód tylko dlatego, że posiadło obce tablice rejestracyjne.

Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Będą też musieli pokryć nie małe koszty naprawy uszkodzonego pojazdu.

Related posts

Dzień Strażaka w Jesionowie (galeria)

Admin

Pyrzyczanka wystąpi w Opolu. Zaprasza naszych Czytelników!

Admin

Rozstrzygnięty konkurs

Admin
Wczytywanie....