Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Solidarnościowe zagranie

Druga próba likwidacji Zakładu Usług Transportowych Zakończyła się fiaskiem. Tym razem jednak odbyło się bez jakiejkolwiek dyskusji. Radni po prostu punkt o likwidacji wyprowadzili z porządku sesji.

Już na początku obrad radny Mirosław Wyrodek (KR PSL i Niezrzeszonych, okręg 13) zgłosił chęć wyprowadzenia punktu o likwidacji ZUT z porządku obrad. Argumentował to opinią NSZZ „Solidarność”, w której związek zawodowy między innymi negatywnie wypowiada się o propozycji likwidacji. „Solidarność” w piśmie zarzuciła burmistrz Marzenie Podzińskiej, że projekt uchwały nie był konsultowany ze związkami zawodowymi.

Radca prawny gminy Pyrzyce stwierdził, że uchwała była przesłana związkowi zawodowemu do konsultacji, więc wymóg ten został spełniony. – Sam tryb konsultacji wymagany ustawą o związkach zawodowych miał miejsce. – stwierdził radca.

Radni jednak nie byli już tacy pewni i po wysłuchaniu treści pisma zachodniopomorskiej „Solidarności” przytaczanej przez radnego Wyrodka w większości zagłosowali za wyprowadzeniem punktu. Rozkład głosów wyglądał jednak inaczej niż sesję wcześniej.

 

Za wyprowadzeniem punktu:

Jan Wojtasik, Wojciech Łubiarz, Jerzy Wroński, Łukasz Michalski, Magdalena Wodzińska, Waldemar Lemiesz, Mirosław Wyrodek, Iwona Ksel

Przeciw wyprowadzeniu punktu:

Edward Gola, Dariusz Jagiełło, Paweł Chyt, Mariusz Majak, Roksana Herman, Małgorzata Piotrowska, Krystyna Wilman.

Jak brzmiało oświadczenie „Solidarności” i jak ustosunkował się do niego radca prawny? Można zobaczyć w materiale filmowym.

 

Related posts

Remont Staromiejskiej zacznie się jeszcze w tym roku

Admin

Niedziela pod znakiem biegów

Admin

Droga wojewódzka 122 zablokowana

Admin
Wczytywanie....