Express Pyrzycki
Sport

Sokół wciąż pierwszy

Większość kibiców Sokoła, wymieniało Pyrzyczan jako faworytów do awansu. Mało kto jednak spodziewał się aż tak dobrego startu naszej lokalnej drużyny. Sokół w rundzie jesiennej rozegrał już 8 meczów, w tym 6 wygranych i 2 remisowane. Obecnie ma 20 punktów i pewne prowadzenie w tabeli.

Dzięki czemu osiągane są takie wyniki? Po pierwsze skład. W bramce doświadczony Krystian Piwiński, który wiele razy naprawił błędy kolegów, podczas gdy sam popełnia je bardzo rzadko. Do tego pewna obrona, której ważnym członkiem jest 21-letni Kamil Malinowski, zresztą wychowanek zespołu. Z siłą jaką dysponuje, w tej lidze nie może równać się nikt inny. Obronę tworzą również: Mieczysław Kustosz, Wojciech Okrasa, Tobiasz Stankiewicz, Mateusz Zieliński, Tomasz Maćkowiak, Rafał Mogielski, Łukasz Świątek i Łukasz Zaborowski. Trzej ostatni mogą grać także w pomocy. Trzeba więc przyznać że jest z kogo wybierać i trener ma bardzo dużą możliwość rotacji. Dobrą siłą jest doświadczenie w środku pola. Występujący niegdyś w 3 lidze Przemysław Kochan wraz z najstarszym w drużynie Piotrem Kaczyńskim, jednocześnie trenerem, gwarantuje spokój i dokładność w rozegraniu piłki, a także kontrolę nad środkową strefą boiska. Atak natomiast to przede wszystkim sprowadzony przed sezonem Adrian Siemieński, który tylko w 2 ostatnich meczach strzelił 5 bramek! Z tyłu wspierany jest przez wychowanków Sokoła: Marcina Młodojewskiego, Ireneusza Dubika i Damiana Panasiuka. Jest jeszcze młody Marcin Langowski, który jak gra to przeważnie kończy mecz z bramką.

Sokół ma więc wiele możliwości, wielu wychowanków i zdolną młodzież. Układ ten w połączeniu z doświadczeniem w każdej linii, jak na razie zdaje egzamin. Piłkarze są głodni awansu. W szatni słychać tylko o nim i nikt innej opcji nie widzi. Po kilku latach słabszej gry, Sokół ma nareszcie szansę się wybić, i w wyższych ligach powalczyć o coś więcej niż utrzymanie.

Related posts

Sokół zremisował z Mieszkiem

Admin

Sukces młodych siatkarzy

Admin

Powiatowe zawody w unihokeju

Admin
Wczytywanie....