Express Pyrzycki
RegionSport

Siatkarska gimnazjada

5 marca 2015 r. w hali OSiR w Pyrzycach Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach przeprowadził powiatową Gimnazjadę w piłce siatkowej. Wśród dziewcząt zgłosiło się 5 drużyn, zaś wśród chłopców 7, w tym 2 drużyny z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, występujące poza konkursem.

Dziewczęta miały do dyspozycji jeden sektor hali, gdzie siatka zawieszona była na wysokości 215 cm. Drugi i trzeci sektor oblegany był przez chłopców. Tam siatka miała 235 cm. Z racji tego, że GMS wystawił aż 3 drużyny utworzono 2 grupy trzy i czterozespołowe. W nich rozstawiono ubiegłorocznych zwycięzców – Gimnazjum Sportowe w Pyrzycach oraz ZSP w Bielicach, którzy byli drudzy.

Reprezentanci I i II klasy GMS – u zostali dopuszczeni do udziału w zawodach na prośbę Dyrektora i nauczycieli tej rozwijającej się placówki oświatowej w naszym mieście. Jednak ze względów regulaminowych nie mogli być klasyfikowani tak jak pozostali, gdyż jedna szkoła ma prawo wystawić tylko jedną reprezentację. Trzeba przyznać, że poziom sportowy tych drużyn cały czas rośnie, a wyniki pozakonkursowej gry z innymi szkołami powiatu pokazały, że obie zajęłyby miejsca w pierwszej trójce. Jako ciekawostkę podajemy fakt, iż „pierwszaki” wygrały mecz ze swoimi o rok starszymi kolegami. Organizatorzy widzieli rozgoryczenie młodych siatkarzy, którzy przecież wygrywali mecze, a nie awansowali do finałowych rozgrywek. Lecz regulaminowe wymogi nie pozwalały na inne rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że „odbiją” to sobie w rozgrywkach klubowych. Trzymamy kciuki.

Dziewczęta z PG w Pyrzycach pod wodzą Józefa Czaboćki nie dały sobie wyrwać choćby seta w 4 pojedynkach i pewnie zdobyły mistrzowski tytuł. Ale jak mówi ich trener za rok dziewczęta z GMS – u mogą „uciec” pozostałym szkołom. Chłopcy z III klasy Gimnazjum Sportowego, trenowani przez Roberta Tobołę pokazali klasę i bez najmniejszego problemu poradzili sobie z rywalami. Zawody obserwował Zdzisław Gogol – główny koordynator Szkolnych Ośrodków Siatkarskich na województwo zachodniopomorskie, który z uznaniem wyrażał się o poziomie zawodów i dużej frekwencji. W sumie tego dnia grało w siatkówkę aż 115 uczniów szkół gimnazjalnych – prawda, że to imponująca liczba?! Zawody sędziowali juniorzy Żaka – Espadon Pyrzyce: Paweł i Maciej Świętanowscy i Filip Jędrzejczak. Wyniki:

  • dziewczęta:

I m      PG Pyrzyce                            8 pkt    (8:0)    op. Józef Czaboćko

skład: Wiktoria Szymanis, Aneta Różalska, Małgorzata Prokop, Natalia Golczyk, Dominika Krysiak, Lilia Napierała, Oliwia Pęciak, Dominika Major, Dominika Kościk, Alicja Maćkowiak, Patrycja Pietrzak, Martyna Prajzendanc, Klaudia Pęciak, Julia Wróbel, Natalia Zarębska

II m     ZS Kozielice                          7 pkt    (6:5)    op. Janusz Kurowski

III m   GMS Pyrzyce                         6 pkt    (5:4)    op. Rafał Krzentowski, Andrzej Kępka

IV m   G Przelewice                          5 pkt    3:6)      op. Beata Szulc – Ogunbiyi

V m     ZSP Bielice                            4 pkt    (1:8)    op. Marta Wach

 

  • chłopcy:

I m      GMS Pyrzyce I                      4 pkt    (4:0)    op. Robert Toboła

skład: Sebastian Draczyński, Jakub Godyń, Jarosław Kasperski, Olgierd Leśniak, Dominik Piasecki, Paweł Stasiukiewicz, Aron Senderek, Oliwier Świercz, Jakub Maćkowiak, Kamil Wiśniewski, Jakub Szlaski

II m     PG Pyrzyce                            3 pkt    (2:2)    op. Magdalena Jeżycka

III m   G Przelewice                          2 pkt    (0:4)    op. Beata Szulc – Ogunbiyi

IV m   ZS Kozielice                          op. Janusz Kurowski

V m     ZSP Bielice                            op. Marta Wach

GMS Pyrzyce II         poza konkursem

GMS Pyrzyce III       poza konkursem

Related posts

Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

Admin

Trzy kluby w pyrzyckiej Radzie Miejskiej

Admin

Dziękczynienie za plony

Techniczny
Wczytywanie....