Express Pyrzycki
Pyrzyce

Razem zróbmy z Pyrzyc dobre miejsce dla mieszkańców!

Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Pyrzycach. W tym roku mieszkańcy miasta i gminy mogą oddać głos na 6 projektów. Działacze „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” wraz z grupą młodych mieszkańców przygotowali własny projekt „Nowy »Sezam« – atrakcyjny dla mieszkańców i turystów”. Dlaczego warto oddać głos na ten projekt?

Cały czas zwracamy uwagę na mury obronne, które powinny być odpowiednio wyeksponowane. Z drugiej strony w pamięci wielu mieszkańców wciąż są pomysły stworzenia od wewnętrznej strony murów tzw. uliczki przymurnej. Skoro jednak od lat nie możemy się tego „doprosić”, chcemy sami te zmiany zapoczątkować, zaczynając od „Sezamu” – uliczki między basztami Sowią, a Lodową. Pięknego, zielonego miejsca, które dzięki naszemu wspólnemu działaniu może stać się atrakcyjne nie tylko dla Pyrzyczan, ale również dla przyjezdnych, których zainteresowałaby historia naszego miasta, naszej „niezdobytej twierdzy”.

Co proponujemy? Przede wszystkim wymianę starego, rozpadającego się asfaltu na kostkę chodnikową. Do tego ławki, śmietniki i nowe latarnie. Na zainteresowanych historią czekałaby tablica z opisem znajdujących się przy murach baszt i bram, zaś od strony przejścia przy Baszcie Lodowej tablica ogłoszeń dla mieszkańców. Chcemy, aby nowy „Sezam” stał się początkiem ścieżki historycznej wokół murów oraz świetnie komponującym się z fosą po drugiej stronie murów miejscem integrującym naszą społeczność. Wyjdźmy z naszych domów! Spędzajmy razem czas i cieszmy się swoją obecnością. Zróbmy wszystko, byśmy byli dumni z naszego miasta!

Aby jednak projekt został zrealizowany, potrzebna jest Wasza pomoc. Wszystkich mieszkańców miasta i gminy zachęcamy do oddania najwyższego, pięciopunktowego, głosu na ten projekt. Głosować można nie tylko w Urzędzie Miejskim, ale również przez internet. Punkty można przyznać dla od jednego do pięciu projektów. Mamy czas do 15 września.

Zachęcamy do głosowania on-line:
https://pyrzyce.budzet-obywatelski.org/glosowanie

Remigiusz Pajor-Kubicki, Jan Prokop

Related posts

Znamy wyniki badań wody

Admin

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Admin

Klub burmistrz się powiększa

Admin
Wczytywanie....