Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Raport pogodowy – 5 stycznia (galeria)

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów przyszła śnieżna zima. W Pyrzycach największe utrudnienia rozpoczęły się w czwartkowe popołudnie. Po godzinie 18:00 w mieście padał śnieg, a temperatura wynosiła -5 stopni.

W najgorszej sytuacji tradycyjnie są kierowcy. Drogi w Pyrzycach są zasypane. Najłatwiej przejechać głównymi ulicami: Bogusława, 1-go Maja, Lipiańską. Gorzej jest na bocznych ulicach, którymi nie jeździ wiele samochodów, które w dużej mierze są całkowicie białe. Jeżdżąc samochodem należy zachować wyjątkowo szczególną ostrożność. Do godziny 18:00 nie zaobserwowaliśmy służb odśnieżających lub posypujących drogi piaskiem.

Ślisko jest również na chodnikach. Niektórzy właściciele domów odśnieżają przejścia obok nich na własną rękę. Wieczorem pojawili się również rodzice z dziećmi na sankach. Przypominamy, że w związku z przypadającym na piątek świętem Trzech Króli podstawowa opieka zdrowotna przez cały weekend dostępna będzie w szpitalu powiatowym. Do 8 stycznia dyżur pracy pełni apteka „Z wieży” przy ul. Jana Pawła II.

Zgodnie z zapowiedziami portalu AccuWeather.com temperatura w ciągu najbliższej nocy może spaść do -8 stopni. W piątek przewidywana temperatura jest nieco wyższa: -3 stopnie.  Możliwe przelotne opady śniegu. Pogoda ma się poprawić po weekendzie.

Related posts

Powiat nie ma starosty

Admin

Sesja bez decyzji

Admin

Jest szansa na nowe parkingi

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.