Express Pyrzycki
KulturaLifestyle

Pyrzyckie kino na weekend

Podobnie, jak przez ostatnie dwa tygodnie, w piątkowe popołudnie prezentujemy repertuar kina Pyrzyckiego Domu Kultury na sobotę i niedzielę.

Zając Max ratuje Wielkanoc

Czas projekcji: 79 min.
Reżyseria: Ute von Munchow-Pohl
Gatunek: animacja, familijny
Produkcja: Niemcy
W kinie: 25 i 26 marca, godz. 16:00

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

Dalida. Skazana na miłość – przedpremierowo

Czas projekcji: 124 min.
Reżyseria: Lisa Azuelos
Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny
Produkcja: Francja
W kinie: 25 marca, godz. 18:00; 26 marca, godz. 20:00 

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Zerwany kłos

Czas projekcji: 95 min.
Reżyseria: Witold Ludwig
Gatunek: Dramat, religijny
Produkcja: Polska
W kinie: 25 marca, godz. 20:30; 26 marca, godz. 18:00

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

 

Related posts

Z czeluści pyrzyckich internetów (GALERIA)

Admin

Wyjątkowy film w Pyrzycach

Admin

Pyrzyckie kino na weekend

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.