Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Pyrzyce bez sekretarza

23 lipca sekretarz gminy Pyrzyce Urszula Głód van de Sanden otrzymała wypowiedzenie z pełnionego stanowiska. Do końca sierpnia będzie przebywała na urlopie. Ratusz na razie nie poinformował, kto zostanie nowym sekretarzem.

Urszula Głód van de Sanden została zatrudniona w pyrzyckim Urzędzie Miejskim jeszcze przez poprzedniego burmistrza. Kierowała także zakładową organizacją związku zawodowego „Solidarność” w magistracie.

Urząd Miejski podaje dwa powody zwolnienia sekretarz. Pierwszy to wielokrotna i długotrwała absencja w pracy (w tym od połowy czerwca do grudnia 2014 oraz od końca marca do lipca 2015). Drugim powodem natomiast jest niespełnianie wymogów ustawy o pracownikach samorządowych mówiących o stażu pracy w administracji urzędniczej oraz na stanowiskach kierowniczych.

Była sekretarz startowała w ubiegłorocznych wyborach samorządowych na stanowisko wójta gminy Kozielice. Zdobyła nieco ponad 24 procent głosów i zajęła ostatnie miejsce. Poparcia na start udzieliło jej Polskie Stronnictwo Ludowe, jednak kandydowała z własnego komitetu.

Related posts

Wybrano nowy Zarząd Powiatu

Admin

Pyrzyce nie dla młodych. Jak przespaliśmy ostatnie lata?

Admin

Rocznica tragedii smoleńskiej (GALERIA)

Admin
Wczytywanie....