Express Pyrzycki
PowiatRegion

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

Na konferencji szef zachodniopomorskiego PSL wicemarszałek Jarosław Rzepa pojawił się w towarzystwie kierującego powiatowymi strukturami partii Olgierda Kustosza, Eugeniusza Kulisia – kandydata PSL na wójta oraz członków ugrupowania w gminie Bielice.

Rzepa stwierdził, że w sprawie wójta Zdzisława T. dopiero postawione zostały zarzuty, a nie zapadły jeszcze wyroki, więc prosi wszystkich by nie wyrokować. Wicemarszałek przyznał również, że jest w gminie pewien chaos kompetencyjny i zaapelował do wojewody o powołanie w najbliższym czasie komisarza. – Aby to była osoba, która zna samorząd, ma doświadczenie samorządowe, wie co to znaczy zarządzać gminą, która ma problemy. Żeby nie była to osoba, która w żaden sposób nie jest z tym związana, bo może jeszcze bardziej pogłębić trudną sytuację. – stwierdził J. Rzepa. Przyznał również, że jego zdaniem powołanie Iwony Kochel na stanowisko komisarza gminy będzie decyzją polityczną.

– Kampania musi być rzeczywista. W kampanii trzeba pokazać mieszkańcom co nas czeka. Jestem sołtysem i biorę udział w sesjach i wiem jaka ciężka jest sytuacja. Do 2032 roku trzeba będzie spłacać to co zostało tutaj zrobione. – mówił Eugeniusz Kuliś pytany o to jak będzie wyglądała kampania wyborcza. – Metr sześcienny ścieków kosztuje każdego obywatela w Bielicach 27 złotych 72 grosze. W Warszawie jest to 13 złotych 85 groszy. – podał E. Kuliś jako przykład wysokich kosztów dla mieszkańców spowodowanych działaniami wójta.

(ps)

fot. Facebook PSL Powiat Pyrzycki

 

Related posts

Tak wygląda budżet 2015

Admin

Chrystus zmartwychwstał! (FOTO)

Admin

Pół wieku „Technikum” (GALERIA)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.