Express Pyrzycki
Sport

Przyjaciele na dwóch biegunach

Do końca rundy w regionalnej okręgówce został jeden mecz. Między pierwszą a szóstą drużyną są tylko 3 punkty różnicy. Grający o jak najwyższe miejsce Sokół Pyrzyce, zagra z walczącym o utrzymanie Mieszkiem Mieszkowice. Będzie to mecz przyjaźni, w którym nikt nie odstawi nogi. Obie drużyny koniecznie potrzebują punktów. 

W tabeli z 26 punktami prowadzi Ogniowo Babinek. Oczko mniej mają Unia Dolice i Gavia Choszczno. Natomiast 23 punkty: CRS Barlinek, Sokół Pyrzyce i Biali Sądów. Nikt z czołówki nie gra między sobą, więc każdy może stracić punkty. Z sześciu wymienionych drużyn, wygrał tylko: Barlinek, Biali i Ogniwo, reszta punkty potraciła.

Ostatnia kolejka ułoży tabelę przed rundą rewanżową, co dla Pyrzyczan jest szczególnie ważne, ponieważ już w pierwszej kolejce nasz zespół gra z Ogniwem, w trzeciej z Barlinkiem, w piątej natomiast z Sądowem. Jeśli różnice na początku rundy rewanżowej nie będą duże, otworzy to możliwość przed piłkarzami Sokoła, by już na początku wiosny zyskać przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Ewentualna porażka w jednym z wiosennych spotkań nie sprawi, że ktoś daleko Pyrzyczanom odskoczy. Wąska tabela, pokazuje też, że ostatecznym rozrachunku o awansie decydować może nawet jeden punkt, warto więc ich nie tracić.

Spotkanie z Mieszkiem, będzie ciężką przeprawą dla naszej drużyny. Musi sobie ona poradzić z rolą faworyta, jeśli się uda, czeka nas spokojna zima, jeśli nie, od szesnastej kolejki, trzeba będzie gonić.

Mieszko Mieszkowice- Sokół Pyrzyce- 19.11.2016r. 13:30

Related posts

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

Admin

Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej

Admin

Dwa medale Jakuba Boreckiego

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.