Express Pyrzycki
PowiatRegion

Pożar w Trzeborzu

Dzisiaj (06.04.2017 r.) po godzinie 15:00 w miejscowości Trzebórz doszło do pożaru gałęzi znajdujących się na polu. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP Tetyń (GBA i GLM) oraz jeden zastęp z PSP Pyrzyce (GCBA). Na terenie objętym pożarem występowało duże zadymienie. 

 

Przypominamy, że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne.

Pora wiosenna to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą środowisko naturalne. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Related posts

Koncert kolęd „Wyśpiewajmy chwałę!” – retransmisja

Admin

Nowy wiceprzewodniczący i członek zarządu (akt.)

Admin

Hodowca konopi zatrzymany

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.