Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Potrącony rowerzysta – policja przypomina o bezpieczeństwie

Kolejny raz w ostatnim czasie potrącony został rowerzysta na przejściu dla pieszych. Pyrzycka policja w ostatnim komunikacie przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

-Każdy kto jest kierowcą spotyka się z takimi sytuacjami, kiedy to rowerzysta przejeżdża przez pasy dla pieszych. Takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne dla cyklistów ponieważ kierowca samochodu może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty, który pojawia się nagle na przejściu dla pieszych. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia rowerzysty, pomimo zachowanej należytej ostrożności przez kierującego samochodem. – czytamy w policyjnym komunikacie.

Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek, kiedy kobieta prowadząca samochód potrąciła na przejściu dla pieszych przy dawnej „Hawance” 69-latkę jadącą rowerem. Trafiła ona do szpitala z urazem nogi. – Jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście. Dopuszczalny przejazd przez przejście dla pieszych jest tylko wtedy, gdy obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. – przypomina sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, rzecznik pyrzyckiej policji i dodaje, że za przejazd rowerem „po pasach” grozi 100-złotowy mandat.

RPK, fot. otrzymaliśmy od Czytelnika

Related posts

Nie będzie wody w Pyrzycach! Zobacz kiedy

Admin

Pożar w Ryszewku

Admin

Święta w policyjnej statystyce

Admin
Wczytywanie....