Express Pyrzycki
Pyrzyce

Ponad 50 nauczycieli „Dwójki” na zwolnieniach

Zamiast normalnych lekcji – zajęcia opiekuńcze. Tak w tym tygodniu wygląda praca pyrzyckiej Szkoły Podstawowej przy ul. Poznańskiej – popularnej „Dwójki”. Zdecydowana większość nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich.

56 z 86 nauczycieli „Dwójki” przebywa w tym tygodniu na zwolnieniu zdrowotnym. W szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Jak dowiedziałem się w wydziale oświaty pyrzyckiego magistratu – w całej gminie Pyrzyce na zwolnieniach przebywa około 110 ze 185 nauczycieli.

Chociaż spokojniejsza sytuacja jest w pozostałych szkołach, które na razie są w stanie zapewnić zastępstwa za nieobecnych nauczycieli, to nie oznacza to jednak, że nauczyciele nie protestują. Pozostałe placówki są po prostu mniejsze liczebnie (np. Szkoła Podstawowa przy ul. Rejtana, popularna „Jedynka”, chociaż i tam odbywają się zajęcia opiekuńcze), więc skala protestu nie wydaje się w nich aż tak duża. W naszym lokalnym przypadku problem zwolnień w zdecydowanej większości dotyczy szkół podstawowych. Sytuacja w szkołach średnich jest na razie spokojna. Jak będzie w przyszłym tygodniu? Dowiemy się najprędzej w poniedziałek, ponieważ większość zwolnień wystawiona jest do piątku (22 lutego).

Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali także pisma od Związku Nauczycielstwa Polskiego, w których związek domaga się podwyżki dla pracowników szkół z wyrównaniem od stycznia. Przypomnijmy, że trwa ostry konflikt na linii związkowcy-rząd dotyczący płac w oświacie.

Remigiusz Pajor-Kubicki

Related posts

„Młodzi czują, że nie są gorsi od doświadczonych polityków”

Admin

Starosta Lipiński

Admin

Dziękczynienie w cieniu problemów (WIDEO)

Admin
Wczytywanie....