Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Połowa mniej dla dyrektora Grzesiaka

Pół roku po wyborach samorządowych nadal trwa szukanie oszczędności w powiecie pyrzyckim. Tym razem dotknęły one Ryszarda Grzesiaka – dyrektora Szpitala Powiatowego.

W środę na swoich obradach Zarząd Powiatu Pyrzyckiego zaproponował Ryszardowi Grzesiakowi zmianę kontraktu na zarządzanie szpitalem. Pensja dyrektora szpitala miała zostać obniżona o połowę. Tym samym zamiast 14 tysięcy złotych zarabiałby on 7 tysięcy złotych brutto. Propozycja ta została jednak odrzucona.

Starosta Kazimierz Lipiński mówi, że w czerwcu zarząd podejmie decyzję, co dalej stanie się z dyrektorem Ryszardem Grzesiakiem. – Kierowaliśmy się przede wszystkim programem „Oszczędny powiat”. Chcemy oszczędzać pod każdym względem, a jeśli chodzi o płace, to także na płacach tych, którzy jak na warunki pyrzyckie zarabiają nie mało. – powiedział nam starosta.

Wcześniej obniżone w stosunku do poprzedniej kadencji zostały obniżone pensje członków Zarządu Powiatu (w tym starosty). Ze względów oszczędnościowych zrezygnowano także z wydawania pisma „Nasz Powiat”, które było organem Starostwa Powiatowego. Zapewne niedługo dowiemy się jakie jeszcze oszczędności czekają powiat.

Related posts

Marsz antyhejtowy 2017 (galeria)

Admin

Sprawcy uszkodzenia samochodu złapani

Admin

Czas rundy wiosennej

Admin
Wczytywanie....