Express Pyrzycki
PolicjaPyrzyceRegion

Policja świętowała

We wtorek 22 lipca w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość tegorocznych obchodów „Święta Policji”. Kilkudziesięciu policjantów i pracowników pyrzyckiej komendy Policji odebrało wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. To właśnie         w taki dzień policjanci mogą wziąć głęboki oddech i na chwilę zapomnieć o trudzie codziennej pracy okupionej mnóstwem wyrzeczeń i poświęceń.

Na tegoroczną uroczystość przybyło wielu gości, przedstawicieli władz ogólnopolskich jak choćby Senator RP Sławomir Preiss oraz przedstawicieli władz lokalnych jak Starosta Pyrzycki, Burmistrz Pyrzyc, Wójtowie Gmin Powiatu Pyrzyckiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie Szczecińskim i w Myśliborzu, Prokurator Rejonowy w Pyrzycach, Przewodnicząca VII Zamiejscowego Wydziału Karnego w Pyrzycach Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej       w Pyrzycach, Proboszczowie Pyrzyckich Parafii Rzymskokatolickich, Nadleśnicza Nadleśnictwa Myślibórz, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Szczecinie, Komendant WKU  w Stargardzie Szczecińskim, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie Szczecińskim, przedstawiciele NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego oraz emerytów policyjnych.

Szczególnym gościem był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,   insp. Piotr Ostrowski, który na wstępie przyjął uroczysty meldunek złożony przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach nadkomisarza Krzysztofa Dębińskiego.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszek Ciarkowski, przywitał szanownych gości a w swoim przemówieniu podkreślił, że w tym roku obchodzimy 95 rocznicę powstania Policji Państwowej, dokonał również krótkiego podsumowania dotychczasowej pracy pyrzyckiej jednostki. W końcowej części przemówienia Komendant podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w codzienną walkę o to, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Podziękował również rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie dla nich w trudzie służby. Podziękowania skierował także w stronę przedstawicieli pozostałych służb, inspekcji i instytucji za stałe codzienne współdziałanie. Po przemówieniu przyszedł czas na kulminacyjny punkt uroczystości czyli wręczenie odznaczeń, wyróżnień i promocji na wyższy stopień służbowy. W 2014 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach zostało mianowanych 26 policjantów na wyższe stopnie służbowe w Policji.

W korpusie oficerów awansowani zostali na stopień inspektora Policji mł. insp. Leszek Marek CIARKOWSKI – Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach oraz na stopień podinspektora Policji nadkom. Krzysztof DĘBIŃSKI – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.

Nominacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszka Ciarkowskiego otrzymali:

W korpusie aspirantów na stopień aspiranta sztabowego awansowani zostali Tomasz BALCERAK, Mariusz ROJEK, Jarosław ZMITROWICZ, na stopień starszego aspiranta Maciej MICHALIK, Hubert ŁUSZCZYK, na stopień aspiranta Piotr MASTERNIAK, Daniel SKRZYPCZAK, Adam FEDOROWICZ, na stopień młodszego aspiranta Daniel ŚWIERCZ.

W korpusie podoficerów na stopień sierżanta sztabowego awansowali Maciej BŁASZCZAK, Paweł PIWONI, Łukasz GAMUŁKIEWICZ, Patryk BANASZCZYK, Adrian BANASZCZYK, Łukasz KUROSZ, Rafał RAGIN, na stopień sierżanta awansowaliŁukasz SIKORA, Kamil GÓRA, Bartosz SŁABOWSKI, Dariusz MIACZKOWSKI, Marek BRUCHAJZER.

W korpusie szeregowych na stopień starszego posterunkowego awansowani zostali Magdalena BURTNA, Mateusz PAPLICKI, Marcin PONTYK.

Za szczególne zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków służbowych wyróżnieni zostali pracownicy cywilni naszej jednostki Monika GAIK, Marta SZPIECH, Damian KOGUT okolicznościowe imienne ryngrafy otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach. Za wsparcie i najwyższy poziom współpracy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pyrzyckiego podziękowania i okolicznościowe ryngrafy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszka Ciarkowskiego otrzymali przedstawiciele władz lokalnych powiatu pyrzyckiego.

Licznie przybyli goście nie szczędzili słów gorących podziękowań za dotychczasową współpracę, serdecznych życzeń zarówno dla funkcjonariuszy jak i ich rodzin, świadcząc tym samym o uznaniu i szacunku jakim darzą pyrzyckich Policjantów.

Na zakończenie uroczystości Powiatowych Obchodów Święta Policji w Pyrzycach wystąpił KWARTET SMYCZKOWY „KONTRAST” z krótkim koncertem muzycznym.

Wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom pyrzyckiej Policji a szczególnie tym, dla których tegoroczne Święto Policji łączyło się z wyróżnieniem i awansem zawodowym serdecznie gratulujemy.

 

Related posts

Konkrety „Jaki czeka nas folklor” – 17.05.2015

Admin

Trwają egzaminy zawodowe

Admin

Spotkanie burmistrza z mieszkańcami (VIDEO)

Admin
Wczytywanie....