Express Pyrzycki
PolicjaPowiatRegion

PIERWSZAKI NA FESTYNIE

W środę 25 września przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbył się II festyn dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego pod nazwą „aby było bezpiecznie”. W imprezie zorganizowanej w ramach Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestniczyło niemal 400 pierwszaków.

Pyrzyccy policjanci, strażacy, strażnicy Straży Gminnej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego przygotowali dla najmłodszych uczniów naszego powiatu imprezę, której celem oprócz dobrej było właśnie umocnienie świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale i nie tylko. Dzieci w trakcie pogadanek prowadzonych przez policjantów dowiedziały się, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku lub  ubraniu oraz jak postępować w kontakcie z agresywnymi psami. Policjanci przygotowali też pokaz tresury psów służbowych w trakcie którego zaprezentowali dzieciom pozycje, jakie należy przybrać w trakcie ataku psa. Po części edukacyjnej dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu jaki w dyspozycji mają poszczególne służby. Można było wsiąść do policyjnych radiowozów, wozów Straży Pożarnej czy usiąść na  motocyklu. Dzieci mogły również zrobić odbitki swoich odcisków palców na stanowisku techniki kryminalistycznej oraz z bliska obejrzeć i dotknąć elementy uzbrojenia policjantów, strażaków, oraz zmierzyć prędkość za pomocą fotoradaru Straży Gminnej. Każde z dzieci otrzymało też od policjantów samozaciskowe opaski odblaskowe  zakupione w ramach kampanii profilaktycznej „WIDOCZNIE p EKOLOGICZNIE III” realizowanej przez zachodniopomorską drogówkę i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jedną z największych atrakcji dla dzieci okazała się maskotka Gryfusia, doskonale znanego im z Elementarza Zasad Bezpieczeństwa jaki otrzymały w trakcie prowadzonych przez przedstawiciela Policji zajęć w szkole.

To, by nasze pociechy potrafiły bezpiecznie poruszać się po zatłoczonych ulicach miasta i na coraz bardziej ruchliwych, szczególnie w okresie letnim drogach wiejskich jest dla nas wszystkich jednym z najwyższych priorytetów. Dlatego też edukowanie dzieci w tym zakresie jest też jednym z ważniejszych zadań służb zapewniających porządek publiczny i bezpieczeństwo. Środowy festyn to dopiero początek edukacji tegorocznych pierwszaków. Edukacji, dzięki której zachowanie zasad bezpieczeństwa stanie się dla nich niczym innym jak naturalnym odruchem.

no images were found

 

Related posts

Kandydat na Strażaka Roku: Mateusz Woźniak – OSP Przelewice

Admin

Msza Święta z symbolami ŚDM (Galeria)

Admin

Czy czekają nas rządy opozycji?

Admin
Wczytywanie....