Express Pyrzycki
PyrzyceRegionReligia

Pielgrzymka po sanktuariach Europy – są jeszcze wolne miejsca

Parafia pw. św. Ottona zaprasza na pielgrzymkę po sanktuariach Europy, która odbędzie się w czerwcu 2016. Nadal przyjmowane są zgłoszenia.

SANKTUARIA EUROPY – 12 dni

Termin : 14 – 25 czerwca 2016. Cena 4. 000,- zł

 

DZIEŃ 1 – PRZELOT DO BARCELONY z Berlina

Transfer do hotelu i odpoczynek nad morzem.

 

DZIEŃ 2 – BARCELONA – MONTSERRAT – LLEIDA

Najpierw zobaczymy najciekawsze obiekty Barcelony: Sagrada Familia, katedra Św. Eulalii, Pomnik Kolumba, pospacerujemy
po reprezentacyjnej La Rambla. Następnie odwiedzimy przepięknie położone Sanktuarium Czarnej Madonny na górze Montserrat.

 

DZIEŃ 3 – TORRECIUDAD – LOURDES

Pojedziemy do położonego przepięknie w górach Sanktuarium Maryjnego w Torreciudad. Następnie przez malownicze Pireneje udamy się do Lourdes. Po kolacji pójdziemy do Groty Objawień.

 

DZIEŃ 4 – LOURDES

Cały dzień spędzimy w Lourdes. Zwiedzimy Sanktuarium, gdzie wspomnimy historię objawień oraz odprawimy Drogę Krzyżową. Czas na prywatne intencje. Wieczorem znów będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami.

 

DZIEŃ 5 – LOURDES – SAN SEBASTIAN – BURGOS

Pożegnamy Lourdes. Przez San Sebastian (tu odpoczynek nad Zatoką Muszli) pojedziemy do Burgos – do pięknej katedry

 

DZIEŃ 6 – BURGOS – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Rano wyruszymy w długą drogę do Santiago de Compostela – jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii by tam nawiedzić monumentalną średniowieczną Katedrę. Pokłonimy się przy grobie pierwszego Apostoła – Męczennika – Św. Jakuba.

 

DZIEŃ 7 – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – FATIMA

W drodze do Fatimy odwiedzimy fascynującą Bragę, uważaną za centrum religijne kraju. Przez Porto pojedziemy do Fatimy, gdzie jeszcze w tym dniu będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i przepięknej procesji ze świecami.

 

DZIEŃ 8 – FATIMA

Cały dzień spędzimy w Sanktuarium Fatimskim – nawiedzając Kapliczkę Objawień i obie Bazyliki. Odprawimy Drogę Krzyżową, dojedziemy do miejsc objawień Anioła i do Aljustrel – domostwa, rodziny pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Wieczorem nabożeństwie różańcowym i wzruszającej procesji ze świecami.

 

DZIEŃ 9 – FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Tego dnia odwiedzimy Lizbonę, gdzie podziwiać będziemy katedrę, kościół Św. Antoniego, a w dzielnicy Belem – zespół klasztorny Hieronimitów, Pomnik Odkrywców położony nad wielką rzeką Tag i inne ciekawe obiekty tej pięknej stolicy. Po południu powrót do Fatimy.

 

DZIEŃ 10 – FATIMA – CACERES – GUADALUPE

Wczesnym rankiem pożegnamy Fatimę i pojedziemy przez Caceres do Sanktuarium w hiszpańskiej Guadalupe, by tam nawiedzić – zdumiewająco pięknie położone Sanktuarium Maryjne.

 

DZIEŃ 11 – TOLEDO – MADRYT

Po śniadaniu pojedziemy do Toledo – wspaniałego miasta, położonego urokliwie w zakolu rzeki Tag. Po zwiedzeniu pięknej katedry i po urokliwym spacerze przez średniowieczne centrum miasta przyjedziemy w okolice Madrytu. Wieczorem spacer po stolicy Hiszpanii.

 

DZIEŃ 12 – MADRYT zwiedzanie i– przelot do Berlina . POWRÓT

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem , opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Zgłoszenia do 20 grudnia 2016 w kancelarii, zakrystii (z podaniem swego numeru tel) lub do ks. Tadeusza Kłapkowskiego SChr.  Tel. 91 57 03 554, e-mail: tad_klap@wp.pl

SPOTKANIE organizacyjne 20 grudnia 2015  – Msza św 10.30 w Pyrzycach – parafia pw. św. Ottona. Zapraszam.

Related posts

Panorama już 8 września. Zobacz, co będzie w programie.

Admin

Pyrzyczanie odznaczeni

Admin

„Pyrzyczanie Powstańcom” – mieszkańcy uczcili pamięć

Admin
Wczytywanie....