Express Pyrzycki
Powiat

Piątka pyrzyckich kandydatów?

„Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska” oraz „Prawo i Sprawiedliwość” opublikowały już swoje listy kandydatów na posłów w tegorocznych wyborach. W internecie pojawiają się również przecieki nazwisk kandydatów z innych komitetów. Jak na razie wiemy o pięciu kandydatach z powiatu pyrzyckiego.

W zdecydowanej większości w wyborach do Sejmu z powiatu pyrzyckiego będą startowali samorządowcy.

Najwyżej z kandydatów, bo na drugiej pozycji centroprawicowej listy „PSL-Koalicji Polskiej” znajduje się Olgierd Kustosz z Przelewic – radny wojewódzki, a tam przewodniczący Komisji Rolnictwa. Jest również prezesem Związku Pszczelarzy w naszym województwie, a także kieruje powiatowymi strukturami „Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Na tej samej liście, ale na 16. pozycji jest nazwisko Remigiusza Pajora-Kubickiego, bezpartyjnego radnego Pyrzyc, kierującego w niej pracami Komisji Budżetu. Również działacza organizacji społecznych i publicysty.

Liberalna „Koalicja Obywatelska” tworzona między innymi przez „Platformę Obywatelską” prawdopodobnie na swoich listach wystawi Wiktora Tołoczkę – przewodniczącego struktur PO w powiecie, dawnego starostę pyrzyckiego i radnego miejskiego, a obecnie radnego rady powiatu.

Koalicja ugrupowań lewicowych współtworzona przez „Sojusz Lewicy Demokratycznej”, „Partię Razem” oraz „Wiosnę” Roberta Biedronia ma być reprezentowana przez sprawującą mandat radnej miejskiej trzecią kadencję Małgorzatę Piotrowską, przewodniczącą klubu radnych „Pracujmy Razem” wspierającego burmistrz Marzenę Podzińską.

Jak na razie jedyną pyrzycką kandydatką nie sprawującą mandatu samorządowego jest Justyna Łyjak. Tak jak cztery lata temu znalazła się na 13. miejscu list „Prawa i Sprawiedliwości”. W ubiegłym roku kandydowała na burmistrza Pyrzyc, a obecnie jest zastępcą dyrektora ARiMR w Szczecinie.

Nie wiadomo jeszcze czy inne komitety wyborcze wystawią kandydatów związanych z powiatem pyrzyckim.

(ps) fot. arch.

Related posts

Magda Gessler w „Czarnym Bawole”

Admin

DPS ze wsparciem województwa

Admin

Zobacz, kiedy chodzi „kolęda”

Admin
Wczytywanie....