Express Pyrzycki
Pyrzyce

Pajor: Pielęgnacja zieleni miejskiej może być sposobem odpracowywania długów za lokale komunalne

Interpelację w sprawie rozważenia możliwości odpracowywania zadłużeń za lokale komunalne poprzez prace przy pielęgnacji zieleni miejskiej oraz oczyszczaniu chodników złożył radny Remigiusz Pajor-Kubicki, przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki. Zadłużenie najmujących lokale komunalne w roku 2018 wynosiło prawie 3 miliony 266 tysięcy złotych.

– Do radnych dociera coraz więcej skarg mieszkańców na nieuporządkowane chodniki i tereny zielone. Niestety, w budżecie środki na ten cel nie są odpowiedniej wysokości, więc musimy szukać innych możliwości realizacji poszczególnych zadań. – mówi Remigiusz Pajor-Kubicki. – Program odpracowywania zaległości czynszowych za lokale komunalne w ubiegłym roku pilotażowo wprowadzono w Lipianach. Mimo, że jest to niewielka grupa osób, to z tego co wiem burmistrz Lipian jest zadowolony. Nie widzę więc problemu, żeby podobne rozwiązanie wprowadzić w Pyrzycach. – dodaje.

Program odpracowywania zaległości czynszowych za lokale komunalne funkcjonuje w Lipianach od połowy ubiegłego roku. Jak informuje na swoim profilu społecznościowym burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski, w ramach programu między innymi naprawiono mur oporowy nad jeziorem Wądół.

Zaległości czynszowe w Pyrzycach w roku 2018 wynosiły prawie 3 miliony 266 tysięcy złotych. – Oczywiście program taki nie rozwiązuje ani sprawy zadłużenia lokali, ani problemu oczyszczania chodników i parków, ale może chociaż częściowo pomóc w zmniejszeniu tych dwóch problemów. – mówi radny.

(ps), fot. poglądowe, arch.

Related posts

Alarm w gimnazjum – komunikat policji

Admin

Wybory zakończone

Admin

Jest wykonawca drogi na Mickiewicza

Admin
Wczytywanie....