Express Pyrzycki
Polityka, biznes & gospodarka

Nowy ruch w polityce. Czy znajdzie poparcie?

We wtorek w Warszawie ogłoszono powstanie nowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej. Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” firmuje między innymi prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Zgodnie z zapowiedzią założycieli ma on być alternatywą dla partii politycznych w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Chcemy stworzyć wspólny ruch, który w najbliższych wyborach samorządowych będzie alternatywą dla partii politycznych. – mówił na konferencji prezydent Szczecina. Oprócz niego w powstanie „Bezpartyjnych” zaangażowani są samorządowcy z ośmiu województw m.in. z Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, Wielkopolski czy Ziemi Lubuskiej. Pewne wydaje się być wystawienie wspólnej listy do Sejmików Województw.

W ostatnich wyborach do sejmików komitety lokalne i regionalne otrzymały niecałe 8 procent głosów. W naszym województwie organizowany przez Piotra Krzystka komitet „Bezpartyjni” wprowadził do sejmiku jedną radną z okręgu obejmującego Szczecin i Police. W pozostałych okręgach komitetowi zabrakło głosów, aby uczestniczyć w podziale mandatów. Z tej listy w naszym okręgu startował m.in. Konrad Stępień.

Trudno nie odnieść wrażenia, że powstanie ruchu wiąże się też z postulowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość zmianami w samorządach, w tym wprowadzeniem kadencyjności burmistrzów. Szczegóły mają zostać przedstawione w najbliższym czasie. Do wyborów samorządowych zostały niecałe dwa lata. Jak widać poszczególne środowiska zwierają szyki. Partia rządząca zapowiada zaś ofensywę programową. Na dzień dzisiejszy wydaje się więc, że walka o samorządy będzie jeszcze bardziej zacięta, niż ostatnio.

Related posts

Lokalni politycy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS przez Andrzeja Dudę

Admin

Upadłości firm w Polsce: które województwa radzą sobie najgorzej? (WIDEO)

Admin

CBA zatrzymało działaczy Platformy

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.