Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Nowy dyrektor PDKu wybrany

Trzech kandydatów ubiegało się o stanowisko dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury. 31-go marca zebrała się komisja konkursowa, która dokonała wyboru.

W skład komisji wchodzili: Robert Betyna (wiceburmistrz, przewodniczący komisji), Danuta Bartków (skarbnik gminy), Waldemar Kędziora (kierownik Wydziału Oświaty pyrzyckiego ratusza), Grażyna Wojciechowska (Wydział Organizacyjny ratusza), Marta Hołownia (Stowarzyszenie „Fabryka Dobrego Czasu”) oraz Zenobia Walczak (Uniwersytet Trzeciego Wieku). Komisja we wtorek, 31-go marca przeprowadziła rozmowy z kandydatami. Każdy członek komisji mógł przyznać im od 0 do 5 punktów ostatecznie kandydaci otrzymali następującą ich ilość:

Tomasz Lewandowski – 28 pkt.

Mieczysław Podsiadło – 14 pkt.

Andrzej T. Kijowski – 11 pkt.

Tym samym komisja zarekomendowała kandydaturę Tomasza Lewandowskiego. Wybór został już zatwierdzony przez burmistrz Marzenę Podzińską.

Nowy dyrektor to z pochodzenia Pyrzyczanin. Urodził się w 1980 roku, jest absolwentem Katedry Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Szczecińskim, studiował też na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Z kulturą związany jest od wielu lat, wykładał też na Akademii Sztuki w Szczecinie. Współpracował m.in. z zespołem „Republika” przy koncertach poświęconych Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na koncie miał także wspólne występy m.in. z Piotrem Bukartykiem i Olgą Bończyk. Na swoim koncie ma wiele przedsięwzięć artystycznych realizowanych w całym regionie.

Współpracując wcześniej z Pyrzyckim Domem Kultury był pomysłodawcą i twórcą czterech widowisk artystycznych (m.in. „Lutowanie” i „Twarze Osieckiej”). Współorganizował również pyrzyckie występy Grzegorza Turnaua, Szymona Wydry i Grupy MoCarta.

Tomasz Lewandowski to nowy dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury (fot. Mateusz Miłaszewski)

Related posts

Dzień Patrona w gimnazjum

Admin

Nielegalne automaty do gier

Admin

Fontanna uruchomiona (WIDEO)

Admin
Wczytywanie....