Express Pyrzycki
GospodarkaPyrzyce

Nowe ceny śmieci – radni wyprowadzili projekt

– Na pewno skończy się czas tanich śmieci, które nie są segregowane. – mówił rok temu w rozmowie z PAP wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Dziś wiemy, że się nie pomylił – ceny śmieci rosną jak szalone i jest to problem zarówno takich gminy jak Pyrzyce czy Lipiany, jak również większych miast zaczynając od Szczecina na Warszawie kończąc.

Pierwszą podwyżkę opłaty śmieciowej w gminie Pyrzyce odnotowano w połowie roku, po kilkumiesięcznej batalii między burmistrz, a radnymi większościowej koalicji w Radzie Miejskiej. Kolejną propozycję podwyższenia opłat burmistrz przedstawiła na sesję grudniową. Zgodnie z propozycją, mieszkańcy gminy Pyrzyce od kwietnia płaciliby za odpady miesięcznie 26,5 złotego od osoby za śmieci segregowane i 53 złote od osoby za śmieci niesegregowane.

Projekt ten większością głosów wyprowadzony został z wtorkowych obrad Komisji Budżetu. Dodatkowo w imieniu koalicji większościowej radny Mariusz Szymkowicz wniósł o przygotowanie przez urząd projektu naliczania opłaty od średniomiesięcznego zużycia wody. Oba wnioski zostaną poddane pod głosowanie jako propozycje komisji na czwartkowej sesji Rady Miejskiej.

Niewykluczone, że radni zdecydują się na wybór mieszanego sposobu naliczania. Argumentują to m.in. uszczelnieniem systemu, wszak obecnie, gdy rozliczenie odbywa się wyłącznie na podstawie zgłoszonych przez właścicieli domostw deklaracji są sytuacje w których podawane są dane niekoniecznie autentyczne.

(ps)

Related posts

Znalazły się środki na przedszkola

Admin

Młodzież u Henryka Sawki

Admin

Burmistrz złożyła ślubowanie, a rada powołała komisje

Admin
Wczytywanie....