Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Nowa rada zaprzysiężona. Mariusz Majak przewodniczącym

Ósma kadencja pyrzyckiej Rady Miejskiej rozpoczęła się 22 listopada br. Pierwsza sesja została inaugurowana hymnem narodowym.

Przewodniczącym obrad był najstarszy wiekiem radny – Jerzy Wroński. Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze na radnego, nastąpiło ślubowanie, zwieńczone w myśl roty słowem: Ślubuję z opcjonalnym: Tak mi dopomóż Bóg. Następnie odbyło się pierwsze tajne głosowanie – wybór przewodniczącego rady, którym niemal jednomyślnie (przy 14 głosach za i 1 przeciw) został Mariusz Majak z klubu radnych „Bezpartyjne Pyrzyce”. Nastąpiła zmiana porządku obrad, gdyż zdecydowano wybrać także wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Zgłoszono trzy kandydatury, spośród których wybrani zostali: Mirosław Stasiak z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz Mariusz Szymkowicz z klubu „Prawo i Sprawiedliwość” – przy jednakowej ilości jedenastu głosów. Iwonę Ksel z klubu radnych „Pracujmy Razem” poparło pięciu głosujących.

Ślubowała również burmistrz, Marzena Podzińska. Nie zabrakło czasu na składanie gratulacji oraz wystąpienie, w którym wyraziła ona nadzieję na zgodną współpracę przez następne pięć lat.

Agnieszka Gajewska,

fot. Martyna Wysocka

Related posts

Organy jak nowe

Admin

Platforma bez kandydata na burmistrza?

Admin

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem – dzień II (BARDZO DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

1 komentarz

hrabi11 24 listopada 2018 at 10:47

Dobre posuniecie :Rady nie dajcie sie chłopaki nie zrobcie błedu w głosowanich patrzcie na wyczyny p.Burmistrz i trzech kobiet z jej dworu .W Sejmiku prawice zdradzili i znów te same gebe beda ,rozdawac kase dla swoich , ja trzymam za centroprawice kciuki .

Dodaj

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.