Express Pyrzycki
FotogaleriePanorama PyrzyckaPowiatPyrzyceRegionWideo

Narodowe Święto Niepodległości w Pyrzycach (fotogaleria i wideo)

      Pyrzyckie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się solenną Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

 

Koncelebrze przewodniczył proboszcz miejscowej parafii – ks. Tadeusz Kłapkowski TChr, który wygłosił również homilię. W skierowanym do licznie zgormadzonych wiernych słowie podkreślił rolę kościoła nie tylko w walce o wolność i niezawisłość ojczyzny, ale również w tradycji narodowej. – Przyszliśmy do świątyni, by dziękować Bogu za dar ojczyzny, za dar niepodległości, która to została wywalczona, wypracowana, ale także wycierpiana i bardzo solennie wymodlona. – mówił proboszcz. Nawiązywał do patriotycznych utworów polskich poetów oraz własnych wspomnień.

W Eucharystii wzięły także udział poczty sztandarowe organizacji religijnych, samorządowych oraz pozarządowych. W modlitwie uczestniczyli także przedstawiciele wspólnot i organizacji religijnych, m.in. Rycerzy Kolumba czy też Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przybyli też reprezentanci lokalnych władz. Po liturgii złożono wieńce pod pomnikiem przy pl. Wolności. Obchody zwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni narodowych przygotowane przez Pyrzycki Dom Kultury. Propozycja ta, po raz pierwszy realizowana w Pyrzycach spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, którzy ochoczo razem świętowali 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Remik Pajor-Kubicki


Related posts

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem – dzień III (DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Remont Staromiejskiej zacznie się jeszcze w tym roku

Admin

Platforma za oświatowym referendum

Admin
Wczytywanie....