Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Najlepszy Przekaz w Mieście zachwycił gimnazjalistów

Wysiłek włożony w organizację spotkania autorskiego z zespołem „Najlepszy Przekaz w Mieście” opłacił się. 8-go grudnia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach świetnie bawili się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Plany organizacji spotkania z zespołem były już od kilku miesięcy. Nie udało się uzyskać dotacji przeznaczonych na koncert, więc trzeba było szukać wielu sponsorów. Na szczęście wszystko udało dopiąć się na ostatni guzik i 8-go grudnia w Pyrzyckim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z jedną z najpopularniejszych obecnie grup hip-hopowych „Najlepszy Przekaz w Mieście”.

Sala widowiskowo-kinowa w poniedziałkowe przedpołudnie wypełniła się po brzegi. Najbardziej oblegane były oczywiście miejsca znajdujące się jak najbliżej sceny. Zespół przedstawił kilka swoich utworów, w tym najpopularniejszy pt. „Zawsze do celu”. W rozmowie, która była głównym tematem spotkania członkowie grupy opowiadali m.in. o swoim życiu. Przekonywali też młodych ludzi, że powinni dążyć do realizacji swoich marzeń i pasji. Nie zabrakło także wątków historyczno-patriotycznych. Dla wielu z przybyłych spotkanie niewątpliwie było dużym przeżyciem. Mogli oni zadawać pytania członkom zespołu, a po spotkaniu tłumnie ustawili się w kolejce po autografy.

O organizacji spotkania z zespołem pisaliśmy już w październiku, gdy inicjatywa spotkała się z akceptacją Rady Rodziców oraz dyrekcji szkoły. Fundusze na organizację spotkania uczniowie zbierali między innymi sprzedając ciasta na ulicach Pyrzyc. Organizacja wymagała też poświęcenia ze strony Rady Rodziców, w tym przewodniczącej rady – Anny Prokop.

Wstępne rozmowy na temat organizacji otwartego dla wszystkich koncertu zespołu podjął także wicedyrektor PDK – Michał Franiak. Możliwe więc, że w 2015 roku na pyrzyckiej scenie grupa wystąpi z koncertem z okazji swojego pięciolecia.

Zespół „Najlepszy Przekaz w Mieście” założyli w 2010 roku Adam Rudnicki oraz Kamil Woroniecki. Obecnie w skład grupy wchodzą także Damian Demby, Kamil Król oraz Andrzej Woźniak vel DJ Variat. W 2012 roku NPWM wydał swój pierwszy album „Słowa prawdy”. Na swoim koncie ma również dwa single – „Uwierz w siebie” i „Zawsze do celu”. Ten ostatni zajmował czołowe miejsca na listach przebojów rozgłośni RMP FM oraz Radia Eska. W roku 2012 zespół zajął drugie miejsce w talent show „Must be the music” nadawanym przez telewizję Polsat.

Relacja ze spotkania w najbliższym wydaniu „Panoramy Pyrzyckiej”.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć gdyby nie sponsorzy, którym organizatorzy serdecznie dziękują: Pan Kluska, Pani Wioletta Michalska, Pani Anna Gliszczyńska, Pani Maria Malinowska, Pani Maria Mleczko, apteka „Zdrowie” Maria Kulpa, Pan Jerzy Żywicki, Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach, Państwo Beata i Andrzej Wabińscy, Pan Wacław Klukowski, Pani Krystyna Gunerka „Księgarnia Bajka”, Składnica Maszyn Rolniczych „Rolnik” w Pyrzycach, Import-Export Usługi Transportowe Paproccy, PROBUD Artur Prokop, Świetlica Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, rodzice i młodzież Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach (którzy upiekli ciasta), Pyrzycki Dom Kultury, Miasto i Gmina Pyrzyce, Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, Państwo Agnieszka i Robert Nowaczek, Państwo Maksymiak.

Related posts

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Admin

PSM zaprasza

Admin

Będzie plac zabaw dla przedszkola

Admin
Wczytywanie....