Express Pyrzycki
PolicjaRegion

NA POMOC BEZDOMNYM

              Zbliżająca się zima jest okresem bardzo trudnym zwłaszcza dla osób bezdomnych. Miejsca, w których przebywają często pozostają nieocieplone i bez ogrzewania. Spadki temperatur mogą powodować zagrożenia ich życia i zdrowia. Dlatego też ważne jest, aby wiedzieli, że mogą liczyć na pomoc odpowiedzialnych za to służb i instytucji.

              Bezdomność jest problemem coraz większej ilości osób. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoby takie wiedziały, że jest dla nich miejsce, gdzie bezpiecznie mogą przetrwać mrozy.
              Pyrzyccy policjanci w ramach wykonywanych zadań będą systematycznie rozpoznawać miejsca, w których mogą przebywać bezdomni tj ogródki działkowe, klatki schodowe oraz opuszczone budynki. Planowane są wspólne z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej i Straży Gminnych systematyczne kontrole miejsc, gdzie osoby bezdomne przebywają już od dłuższego czasu, w celu udzielania im natychmiastowej pomocy. Stała współpraca z funkcjonariuszami Straży Gminnych, Straży Pożarnej i Straży Leśnej służyć będzie skoordynowaniu działań, które mają zapobiegać zamarznięciom osób bezdomnych.

              Do każdej jednostki policji w województwie zachodniopomorskim, w tym również do Pyrzyc, trafił aktualny informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym opracowany przez zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Wszystko po to, by osoby, które będą chciały zimę spędzić w bezpiecznym i przede wszystkim ciepłym miejscu, mogły uzyskać niezbędne informacje gdzie i do kogo o taką pomoc się zwrócić.

              Niestety bezdomności bardzo często towarzyszy alkohol, a pozostanie trzeźwym jest głównym warunkiem możliwości pobytu w schronisku, a w przypadku wielu osób bezdomnych jest to warunek nie do spełnienia.

Related posts

Znamy datę powołania nowego zarządu

Admin

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pyrzycach (FOTO)

Admin

Dwa medale Jakuba Boreckiego

Admin
Wczytywanie....