Przypadająca na dzisiejszą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to nie tylko ostatnia niedziela roku liturgicznego, ale również święto patronalne zgromadzeń księży chrystusowców i misjonarek Chrystusa Króla oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie tego ostatniego w czasie południowej Mszy Świętej odnowili swoje przyrzeczenia.
Swoje przyrzeczenia w niedzielę 24-go listopada odnowiło kilkunastu członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po kazaniu wystąpili przed ołtarz i na zadawane im pytania odpowiadali swoim zawołaniem „Gotów!”. Przyrzekali m.in. swoim życiem dawać świadectwo wiary, szerzyć chrześcijańską kulturę życia, sumiennie pracować, szanować pracę innych i dbać o zdrowie. Po tym wypowiedzieli tekst przyrzeczeń w którym obiecywali wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom i być dobrym członkiem stowarzyszenia, po czym odśpiewali hymn organizacji.
Do pyrzyckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży należy obecnie 25 osób, z czego ponad połowa składała już przyrzeczenia. Dzień wcześniej, 23-go listopada w katedrze szczecińskiej złożyło je czworo młodych Pyrzyczan. Oddział w Pyrzycach należy do najprężniej działających w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Każdego roku organizuje Adwentowe Dni Skupienia dla całej diecezji, akcję sprzedaży zniczy w czasie Wszystkich Świętych oraz turniej siatkarski, również dla młodzieży z całej diecezji. Oddział działa szósty rok, jego opiekunem jest ks. Marek Nikiel TChr, a od września funkcję prezesa pełni Wiktor Stankiewicz. Wielu jego członków oprócz działalności w stowarzyszeniu w inne sposoby angażuje się w życie parafialne należąc do Liturgicznej Służby Ołtarza, czy do zespołu muzycznego „Słuchaj Izraelu”.
Tegoroczne święto Chrystusa Króla kończyło także trwający od października ubiegłego roku Rok Wiary. Uroczyste zakończenie miało miejsce w czasie sumy o godzinie 10.30. Dzień ten jest również świętem patronalnym pracujących w parafii pw. św. Ottona księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, którzy jako pierwsi przybyli po II wojnie światowej na Pomorze Zachodnie oraz sióstr ze zgromadzenia misjonarek Chrystusa Króla, które także posługują w parafii.