Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Majówka w Pyrzycach? Czemu nie!

Na tegorocznej majówce przygotowywanej przez Pyrzycki Dom Kultury każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie coś zarówno dla wielbicieli tzw. kultury wysokiej, kinomanów jak i fanów różnego rodzaju plenerowych festynów. Bogaty program majówki jest też mocnym wejściem Tomasza Lewandowskiego, nowego dyrektora PDKu wybranego niespełna miesiąc temu.

1 MAJA – AMJ KWARTET W PYRZYCACH

Pierwszego dnia maja wystąpi Anna Maria Jopek – jedna z najbardziej znanych polskich gwiazd estrady. Koncertowała z takimi wykonawcami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin czy Ivan Linz. Występowała m.in. w Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, operach w Tokio i Tel Awiwie. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

Kwartet Anny Marii Jopek to oprócz wokalistki: Krzysztof Herdzin, Piotr Nazaruk, Robert Kubiszyn. Najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej ilości instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. „Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie” – mówią sami artyści.

Kwartet wystąpi 1-go maja o godzinie 18:00 w sali widowiskowo-kinowej domu kultury. Cena biletu wynosi 50 złotych.

2 MAJA – FESTYN

Następnego dnia, już na ogólnodostępnej scenie w parku Jana Pawła II koncert da funkcjonujący od 2010 roku zespół „Propaganda Dei”. Od sierpnia 2011 w stałym składzie gra Karol Nowacki klawiszowiec Arki Noego, Maleo Reggae Rockers, Armi, 2 Tm 2/3, a od kwietnia realizatorem dźwięku jest Tomek Rudzki (Maleo, Sydney Polak).

Muzyka grana przez zespół jest formą wypowiedzi, sposobem na modlitwę i otwieraniem się na to co Bóg daje człowiekowi w każdym momencie jego życia, w chwilach załamania, poczucia bezsensu, oczekiwania i pragnienia miłości.

Od wydania pierwszej płyty noszącej tytuł „Ważne” grupa koncertuje na różnego rodzaju festiwalach, juwenaliach, dniach miast i spotkaniach młodzieży.

Oprócz „Propagandy Dei” drugiego dnia majówki wystąpią również lokalne zespoły: Kapela Irlandzka „From Pyritz”, „Bullet CZM”, a także młodzieżowy zespół „Lepiej nie będzie”. Początek koncertów o godzinie 15:00.

Dodatkowo będzie można również wziąć udział w festynie „Razem bezpieczniej”. Na jego uczestników będą czekały różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe i sprawdziany z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie też można oznakować swój rower. Impreza będzie odbywała się w miasteczku ruchu drogowego przy Publicznym Gimnazjum od godziny 12:00. Z kolei na najmłodszych atrakcje będą czekały w parku Jana Pawła II.

KINO PYRZYCKIEGO DOMU KULTURY

2-go i 3-go maja szykuje się również uczta dla kinomanów. W pyrzyckim kinie będą wyświetlane trzy filmy: „Ups! Arka odpłynęła” – film animowany dla najmłodszych (godz. 16:00), przygodowy film „Saga Wikingów” (godz. 18:00) oraz thriller „System” (godz. 20:00).

 

Related posts

Wybory 2015: Sukces Kustosza i Łyjak w regionie

Admin

Mamy różne poglądy, ale łączy nas Polska

Admin

Szczątki na ul. 2-go Marca. Co tak naprawdę odnaleziono?

Admin
Wczytywanie....