Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

M. Danielak: Gdzie ma być plac zabaw? Co zrobić z nieczynnymi basenami? Otwieram konsultacje społeczne! (WIDEO)

Rycerze Kolumba z Pyrzyc w internetowych spotach dziękują mieszkańcom za uczestnictwo w organizowanych przez nich akcjach, zapraszają do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jednocześnie zachęcając do większego zaangażowania społecznego.

Propozycja pyrzyckich rycerzy dotyczy wspólnego zadbania o przestrzeń publiczną, która należy do wszystkich mieszkańców. Okazją ku temu, aby zrobić coś wspólnie i ponad podziałami ma być przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rycerze wyszli również z przekazem społecznym. Zaapelowali o uczestnictwo w nadchodzących wyborach samorządowych. – Zastanówmy się (…) czy kandydat, który widnieje na liście to jest na pewno wasz kandydat i czy daje gwarancję tego, że coś się u nas zmieni. – mówił Mirosław Stasiak. Wielki Rycerz pyrzyckiej rady zakonu Marek Danielak zachęcał z kolei do dyskusji na lokalne nurtujące mieszkańców tematy – Zacznijmy od małych rzeczy. (…) Przyjdźcie, otwieram konsultacje społeczne. – mówił. – Co zrobić z wałami? Co zrobić z biblioteką? Wszystkie tematy, które nas interesują. – zachęcał.

Członkowie rady podziękowali również za zaangażowanie i uczestnictwo w dwóch akcjach – ognisku patriotycznym, które odbyło się przy kościele pw. NMP Bolesnej oraz festynie rodzinnym przy karczmie „Biały Bawół” na którym wystąpił Ryszard Rynkowski. Zaprosili jednocześnie na kolejny festyn rodzinny, który będzie organizowany we wrześniu.

Related posts

Ofiara Mszy Świętej – święcenia diakonatu w Pyrzycach

Admin

Uczniowie na praktykach

Admin

Radni wybiorą

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.