Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Łuszczyk stawia na konkrety

Rewitalizacja jeziora miejskiego, wprowadzenie Karty Rodziny, czy darmowy hot-spot w całym mieście to tylko niektóre elementy programu wyborczego Miłosza Łuszczyka – kandydata na burmistrza reprezentującego Polskie Stronnictwo Ludowe. Wszystko opiera się o hasło „Czas na konkrety”, które jest świetnym wyznacznikiem do działania.

W programie wyborczym Miłosza Łuszczyka próżno doszukiwać się rozbudowanych opisów i kilkunastu punktów dotyczących jednego działu. Nic w tym dziwnego, skoro kampania kandydata będzie prowadzona pod hasłem „Dla naszego wspólnego dobra – czas na konkrety”. Zdaje się, że tylko takie działanie może wyprowadzić z marazmu borykające się z finansowymi kłopotami Pyrzyce.

Do wyborów Łuszczyk nie idzie sam. W takcie konferencji przedstawił kandydatów PSLu do Rady Miejskiej. Będą to: Ewa Zasada-Tobisiak (okręg 1), Waldemar Lemiesz (okręg 3), Maria Dembowska (okręg 4), Alicja Pajor-Kubicka (okręg 8), Krystyna Mazur (okręg 9), Anna Sokołowska (okręg 10), Alicja Wolińska (okręg 11), Iwona Ksel (okręg 12), Józef Berdzik (okręg 13), Bożena Rolbiecka (okręg 14) i Stefan Naworol (okręg 15).

Na samym początku konferencji kilka słów na temat kandydata powiedział prezes Zarządu Powiatowego PSL – Ryszard Berdzik. Później nadszedł czas na prezentację programu wyborczego. – Wykorzystajmy to, co odróżnia nas od innych. Wykorzystajmy to, że w naszym regionie nie ma uzdrowiska. – mówił Miłosz Łuszczyk przedstawiając punkt wyjścia do powstania programu. – Następną kadencję chcemy zacząć od rewitalizacji jeziora pyrzyckiego, które przed wojną było kąpieliskiem miejskim. Jeśli to się uda, to będziemy musieli pójść dalej – stworzyć tężnię z prawdziwego zdarzenia. – mówił. Z tym trzeba połączyć ściągnięcie do Pyrzyc inwestorów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

– Samorząd musi pomagać przedsiębiorcom tworzyć miejsca pracy poprzez zachęty inwestycyjne, poprzez stworzenie mądrego prawa, poprzez stworzenie wszelkich możliwych partnerstw przedsiębiorców. Każda gospodarka stoi dobrze, gdy ma wielu małych i średnich przedsiębiorców. Do tej pory o nich zapominaliśmy, a to właśnie oni tworzą miejsca pracy, a dalej dochody do budżetu Pyrzyc. – wyjaśniał Miłosz Łuszczyk. Jego zdaniem gmina powinna pomagać przedsiębiorcom, także przez zróżnicowanie podatków dla nich. Na następnej sesji Rady Miejskiej Łuszczyk przedstawi konkretne rozwiązania podatkowe w postaci aktu prawnego.

Pytany, dlaczego zdecydował się na start z poparciem partii politycznej zaznacza, że startując z ugrupowania politycznego daje szansę na większe wsparcie dla miasta i gminy. – Uważam, że nie powinno być politykierstwa w samorządzie. Czy ktoś chce, czy nie chce to z chwilą gdy staje się samorządowcem już dotyka polityki. Start z komitetu PSL daje mi ten atut, że mam za sobą wsparcie, a co za tym idzie wsparcie będzie miał region poprzez partię, która jest bardzo zakorzeniona w naszym państwie, a jej przedstawiciele mają wpływ na tworzenie ustaw, rozporządzeń i przydział środków dla samorządów. Uważam, że dla dobra naszego regionu należy połączyć siły. – mówił Miłosz Łuszczyk. Odpowiadając na pytanie dotyczące obecności niewielu rolników w komitecie przypominał, że PSL jest partią, którą w Galicji tworzyli w dużej mierze lekarze, prawnicy, czy urzędnicy, a ugrupowanie nie ma charakteru agralnego.

Kandydat na burmistrza - Miłosz ŁuszczykKandydaci PSL do Rady Miejskiej

Related posts

Dachowanie w Żabowie

Admin

Wypadek na Lipiańskiej. Kierowca był pijany

Admin

34. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem – Zespół BERKUT (GALERIA FOTO)

Admin
Wczytywanie....