Express Pyrzycki
LipianyRegion

Lipiański stadion z imieniem

23 sierpnia w Lipianach  odbyła się uroczystość z okazji nadania Stadionowi Miejskiemu w Lipianach im. Jana Roli. Na uroczystość przybyli Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński ,W-ce Marszałek Jarosław Rzepa W-ce Burmistrz Pyrzyc Robert Betyna ,Burmistrz Lipian, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Lipski W-ce Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Rębacz i lokalna społeczność. Decyzję o nadaniu imienia stadionowi podjęła Rada Miejska w Lipianach, wyrażając ją w uchwale Nr VI/40/2015 z 26 maja 2015 r.

Podczas tej imprezy wręczona została Złota Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiemu przyznana przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego Panu Janowi Rola.
Pan Jan Rola związał swoje losy z Lipianami w 1954 roku, kiedy to po ukończeniu wyższej szkoły pedagogicznej w Łodzi rozpoczął pracę w szkole w Lipianach. Uczył biologii i chemii. Pełnił funkcję z-cy kierownika szkoły. Był także radnym gminy. Od samego początku związany z piłką nożną. Najpierw jako piłkarz „Dunajca” Nowy Sącz, następnie „ŁKS” Łódź, od 1954 roku związany   z lipiańskim klubem sportowym „Stal”. W swoim dorobku zawodowym był wychowawcą wielu wybitnych osób. Trener i społecznik. Honorowy członek zarządu klubu sportowego „Stal” Lipiany. Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń m.in.: Odznakę Stulecia Polskiego Sportu, Srebrną Odznakę Związku Piłki Nożnej, Odznakę Gryfa Pomorskiego, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”, brązowy medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej (PZPN). Od roku 1998 również Honorowy Obywatel Lipian.

Aktywna wieloletnia działalność Jana Roli na rzecz sportu w Lipianach stała się przyczynkiem do tego, aby właśnie jego imieniem nazwać obiekt sportowy przy ulicy Lipowej w Lipianach. Działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz zaangażowanie w rozwój sportu czyni z Jana Roli wielki autorytet i cenioną osobowość. Możemy powiedzieć, że to wyjątkowa osoba i przyjaciel dzieci i młodzieży.

 

Related posts

Pyrzyczanie na Jasnej Górze

Admin

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Admin

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Admin
Wczytywanie....