Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

„Lalka” i wiersz Ernesta Brylla. Rozpoczął się maraton maturalny

Zaraz po majowym weekendzie rozpoczął się czas egzaminów maturalnych. Uczniowie trzecich klas liceów i czwartych techników zmierzyli się dzisiaj z językiem polskim. W arkuszach czekała na nich osławiona „Lalka” Bolesława Prusa oraz wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”

Pierwszy egzamin to tradycyjnie język polski. O godzinie 9:00 uczniowie napisali go na poziomie podstawowym, zaś chętni będą jeszcze mogli zmierzyć się o godzinie 14:00 z poziomem rozszerzonym. Maturzystów czeka teraz dwudniowa przerwa i już w poniedziałek napiszą egzamin z matematyki, a we wtorek z języka obcego, najczęściej angielskiego, chociaż niemiecki również jest wybierany. 

Zdający egzaminy muszą przystąpić do trzech pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki, a także minimum jednego z przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym. 

Na porannym egzaminie z języka polskiego temat rozprawki brzmiał: Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury.

Można było również wybrać do interpretacji wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdziela”.

(rpk), fot. ZS nr 2 CKU

Related posts

Kolęda 2016 – parafia pw. św. Ottona

Admin

Przerwany program i trudne pytania. Pierwsza debata za nami.

Admin

Podsumowanie praktyk uczniów ZS nr 2

Admin
Wczytywanie....