Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegionReligia

Ks. Tadeusz Kłapkowski TChr objął parafię (fotogaleria)

Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w niedzielę, 5 lipca ks. Tadeusz Kłapkowski TChr objął funkcję proboszcza pyrzyckiej parafii pw. św. Ottona. Wprowadzenia w nową funkcję dokonał przedstawiciel arcybiskupa szczecińsko-kamieńskiego w osobie ks. kan. Jerzego Tobiasza – dziekana Myśliborza. Obecny był również ks. Bogusław Burgat TChr – wikariusz generalny zgromadzenia księży chrystusowców.


Na samym początku liturgii nowy proboszcz złożył przed wspólnotą parafialną wyznanie wiary oraz przyrzeczenie. Przekazano mu także klucze do drzwi kościoła parafialnego. W inauguracyjnym słowie do wiernych ks. Kłapkowski stwierdził, że liczy na zaangażowanie i współpracę z parafianami. Oczekuje również na sugestie wiernych.
Proboszcza przywitali również przedstawiciele działających przy parafii grup i duszpasterstw, a także wiceburmistrz Pyrzyc i starosta powiatu.
Ks. Tadeusz Kłapkowski TChr urodził się w 1961 roku, studiował m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wyświęcony na kapłana został w 1987 roku. Do tej pory był proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie. Wcześniej m.in. przez siedem lat był proboszczem w Szczecinie-Zdrojach. Pasjami nowego proboszcza są m.in. fotografia artystyczna i poezja (jest autorem tomiku wierszy).

Related posts

Noc naukowców w Publicznym Gimnazjum

Admin

KRADZIONA NACZEPA NA LEWYCH TABLICACH

Techniczny

Kto jest w ekipie Stępnia?

Admin
Wczytywanie....