Express Pyrzycki
PolicjaRegion

Kontrole przy szkołach

            Czy dzieci idące do szkoły są bezpieczne, czy są odwożone przez odpowiedzialnych rodziców i czy w prawidłowy sposób oznakowane są okolice szkół i przedszkoli ? To tyko najważniejsze z pytań, na które w bieżącym tygodniu odpowiedzi szukają pyrzyccy policjanci i strażnicy gminni.

         Już od wczorajszego ranka wspólne patrole policji i straży gminnej kontrolują rejony szkół i przedszkoli w Pyrzycach i okolicznych miejscowościach. Oprócz nadzoru nad bezpieczeństwem dzieci poruszających się po przejściach dla pieszych w rejonach placówek oświatowych, kontroli oznakowania dróg i stanu urządzeń zabezpieczających ruch szczególna uwaga mundurowych skierowana jest na sposób przewożenia dzieci w samochodach czyli używanie fotelików i pasów bezpieczeństwa. Kierujący poddawani też będą badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Nie ujdzie też uwadze funkcjonariuszy nieprawidłowy sposób parkowania pojazdów przy szkołach i przedszkolach. Często w pośpiechu samochody parkowane są „tylko na chwilę” w miejscach niedozwolonych, niekiedy utrudniając tym samym ruch innych pojazdów. Działania kontrolne przy szkołach potrwają do piątku 20 grudnia.

W codziennym pośpiechu warto jest na chwilę trochę zwolnić by nie narażać siebie a przede wszystkim najmłodszych na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać też o tym, że nieprzerwanie obserwowani  i naśladowani jesteśmy przez nasze pociechy.

Related posts

70-latka dachowała na Zabytkowej

Admin

Członkowie stowarzyszenia zatrzymali pijanego kierowcę

Admin

Koncert świąteczny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Admin
Wczytywanie....