Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Kolędowali po raz czwarty

Tradycją stał się organizowany już od czterech lat koncert kolęd w kościele Wniebowzięcia NMP. W tym roku odbył się 19-go stycznia pod tytułem „Adeste fideles”. Zespoły i soliści uczestniczący w koncercie po raz kolejny pokazali, że kościół to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również ośrodek kulturalny.

W tegorocznym koncercie wystąpiły zespoły działające przy parafii: Cantus Delicium, Słuchaj Izraelu oraz schola duszpasterstwa „Studzienka”, a także soliści – Zuzanna Chyt, Anna Cuper, Lilia Zdunowska i Wiktoria Panek. Około godzinne spotkanie rozpoczęło się po wieczornej mszy.

Przybyli mogli usłyszeć zarówno tradycyjne polskie kolędy, m.in. Lulajże, Jezuniu, Gdy śliczna Panna czy Jezus malusieńki jak i pastorałki i piosenki mniej znane i niezbyt często śpiewane w domach, wśród nich: Uciekali z musicalu Metro, Ciesz się wesel Betlejem i Narodził się dziś Zbawiciel. Ponadto zespół Cantus Delicium wykonał także utwory w języku łacińskim (m.in. Adeste fideles) oraz ukraińskim (pastorałka Szczedryk). Licznie zebrana publiczność po każdym utworze nagradzała wykonawców gromkimi brawami.

Related posts

Jubileusz ZPiT Pyrzyce (DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Szli na zachód osadnicy, czyli rzecz o powojennych Pyrzycach (2)

Admin

Dokąd zmierza pyrzycka piłka?

Admin
Wczytywanie....