Express Pyrzycki
PowiatRegion

Jest koalicja w powiecie! Zwołano nadzwyczajną sesję

Po raz kolejny czeka nas próba powołania nowego Zarządu Powiatu Pyrzyckiego. Po wielodniowych rozmowach i negocjacjach we wtorek rano wpłynął do Biura Rady Powiatu wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji.

Wniosek, tak jak nieco ponad miesiąc temu podpisali: Michał Łuszczyński – szef klubu PiS w radzie, Wiktor Tołoczko – przewodniczący PO w powiecie oraz Ryszard Berdzik – powiatowy prezes ludowców i Bartłomiej Królikowski – wicestarosta z PSL. Obrady odbędą się w najbliższy czwartek, 11 lutego o godzinie 10:00. W programie sesji oczywiście jest powołanie starosty oraz pozostałych członków zarządu.

Na zasadzie domniemania możemy przewidywać, że tym razem na stanowisko starosty będzie powołany Stanisław Stępień z PiS. Nikt jednak oficjalnie informacji nie potwierdza. Taki układ koalicyjny może jednak nasuwać na myśl, że liczą się nie tylko stanowiska (chociaż jasne jest, że każdy chce wyjść na takim układzie jak najlepiej), ale przede wszystkim dobro powiatu i to, aby nie dopuścić do nowych wyborów. Długie rozmowy koalicyjne świadczą też o tym, że wszystkie strony musiały pójść na duże kompromisy. Jak to wyjdzie w praktyce – pokaże czas.

Na zdjęciu: Stanisław Stępień w czasie głosowania nad odwołaniem Kazimierza Lipińskiego.

Related posts

Trwają „Misje u stóp Krzyża”

Admin

Oficjalne wyniki z miasta i gminy Pyrzyce

Admin

Pyrzyczanka walczy o tytuł „Bloga Roku”

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.