Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Informator na Wszystkich Świętych w Pyrzycach

Już we wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym dniem nastąpią tradycyjne zmiany w organizacji ruchu, szczególnie w czasie głównych uroczystości.

W rejonie cmentarza komunalnego od 31 października do 2 listopada będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. W tym okresie ul. Cmentarna będzie zamknięta od skrzyżowania z ul. Basenową w kierunku ul. Kościuszki, do wjazdu na parking usytuowany za cmentarzem. Dodatkowo wprowadza się ruch jednokierunkowy na ul. Cmentarnej od ul. Adama Mickiewicza do ul. Basenowej, oraz na ul. Basenowej od ul. Cmentarnej do zjazdu na osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Adama Mickiewicza. 1 listopada ruchem kierować będą policjanci.

Centralne uroczystości związane z tym dniem rozpoczną się o godzinie 12:00 przy głównej bramie starego cmentarza. Rozpocznie się wówczas procesja, w czasie której wierni modlić się będą w intencji zmarłych. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana rozpocznie się około godziny 12:30 na placu przed kaplicą cmentarną. Liturgia sprawowana będzie przez księży z obu pyrzyckich parafii.

Ponadto wierni będą mieli możliwość uczestniczenia tego dnia w mszach parafialnych. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. 1-go Maja będą one sprawowane o 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00, natomiast w kościele pw. NMP Bolesnej przy ul. Staromiejskiej o 8:00, 11:00 i 17:00. Zgodnie z prawem kościelnym wierni katoliccy zobowiązani są do uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej.

Related posts

Bez wody z 8 na 9 maja

Admin

Sylwester spokojny, ale z marihuaną

Admin

Pyrzycki WOŚP internetowo

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.