Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Gimnazjaliści z wyróżnieniami

25 listopada w sali senatu Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się uroczystość podsumowania IV edycji konkursu oraz wernisaż wystawy „Matematyka w obiektywie”. Jak co roku nie mogło tam zabraknąć uczniów Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.

Tym razem uzyskali oni aż 3 wyróżnienia w kategorii dorosłych. Jak podkreślała organizatorka konkursu dr Małgorzata Makiewicz, jest to ogromny sukces albowiem w tym roku jury wybierało spośród ponad nadesłanych 1200 prac.

Wyróżnienia otrzymali:

Adrianna Sitko „Sikorka na przeciwprostokątnej”

Aleksandra Grzeszczak „Zbiór uporządkowany”

Antoni Cuper „Piękna! Jak matematyka”

Na zakończenie uroczystości o zabranie głosu organizatorzy poprosili naszą nauczycielkę Agnieszkę Urbaniak. Pani Urbaniak jako była prezes Koła Naukowego Młodych Dydaktyków Matematyki US i zwyciężczyni I edycji konkursu „Matematyka w obiektywie” podsumowała uroczystość, podkreślając wagę fotografii w kształtowaniu kultury matematycznej uczniów.

Kończąc pragniemy dodać, że w ramach współpracy Publicznego Gimnazjum i Wydziału Matematyczno – Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, m.in. w Naszej szkole swoje badania przeprowadziła Pani dr Małgorzata Makiewicz. Owocem badań jest książka „O FOTOGRAFII W EDUKACJI MATEMATYCZNEJ” autorstwa Pani doktor – POLECAMY!

Related posts

Lipiański stadion z imieniem

Admin

Mężczyzna niszczył samochód. W środku m.in. 2-letnie dziecko.

Admin

Przetwórnia ryb powstaje w Pyrzycach

Admin
Wczytywanie....